Najkrajšie výhľady Tatier: Naše hory sú plné zážitkov, tieto miesta musíš vidieť

Photo by Simy27 on Pixabay

#Krátka prechádzka, lyžovačka, turistika či poriadny výstup. Okolie Vysokých Tatier prináša neopísateľne výhľady a jednoznačne sú to hory plné zážitkov. Na svoje si tam príde každý. Tak vezmi batoh na plecia a vyber sa na výlet! 

Hrebienok

S výškou 1 285 m n. m. je cieľom mnohých návštevníkov Vysokých Tatier. Jedno z veľmi obľúbených turistických centier sa nachádza v Starom Smokovci. Chceš vidieť ako to tam vyzerá, ale neťahá ťa pešia túra? Práve pre lenivcov stredisko vymyslelo pozemné lanovky! Tie ťa vyvezú do výšky 1 272 m n. m a budeš sa cítiť ako pán.

Na Hrebienku ťa bude netrpezlivo očakávať macko Kubo, ktorý má dohľad nad všetkými a nad všetkým, čo sa deje. Veľmi rád sa fotí, a preto nepohrdne ani žiadnou selfie. Kubo sa narodil v Trebišove, je zo železa a poriadne vysoký, meria cez dva metre. Okrem Kuba na Hrebienku stretneš ďalších desať medveďov, v relax zóne. Rozprestiera sa na Dolnej lúke, kde je veru pohodička. Po výstupe si tam zaručene oddýchneš. 

https://www.instagram.com/p/kQEUAbgLe5/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Tatranský ľadový dom

Zaujímavou atrakciou je Tatranský ľadový dom. Vzniká až v zime, keď vonku prituhne a príroda sa zafarbí do biela. Návšteva domčeka je nezabudnuteľný zážitok. Svoje brány otvoril už 22. novembra. Každý rok je postavený v inom štýle, teraz máš príležitosť dostať sa až do Paríža. Pri jeho vstupe sa ocitneš v Katedrále Notre-Dame, tiež nazývanej aj Chrám Matky Božej.

Z Hrebienka vedie cesta aj na Slavkovský štít, ktorý patrí medzi obľúbené vyhliadkové štíty. Na svahoch stretneš množstvo poľovníkov a nezľakni sa, ak narazíš aj na kamzíka.

Téryho chata

Zo Starého Smokovca smerom na Hrebienok vedie cesta na Téryho chatu. Ide o jednu z najvyššie položených chát, otvorená je po celý rok. V okolí chaty vo výške 2 015 m n. m. máš príležitosť športovo, ale aj relaxačne, stráviť svoj voľný čas. Či si vyberieš turistiku, prechod cez sedlá, horolezectvo, skialpinizmu,s alebo máš chuť len tak odpočívať pri plese, je len na tebe.

https://www.instagram.com/p/B32YkwSggBM/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Štrbské pleso

Lyžovačka, prechádzka, welness, turistika? Áno, to všetko môžeš zažiť na Štrbskom plese. Po celý rok patrí k najvyhľadávanejším lyžiarskym strediskám, ale aj turistickým centrám. Rozprestiera sa na západnej strane Vysokých Tatier. Prechádzka okolo samotného jazera či zabáva v lanovom parku sú skvelým využitím voľného času. Lanovka na Solisko poskytne nádherný výhľad a lyžiarsky areál množstvo atrakcií pre milovníkov kvalitnej lyžovačky.

Hincovo pleso

Ak patríš k dobrodruhom a rád objavuješ nové miesta, túra od Štrbského plesa až na Hincovo je pre teba ako stvorená. Poriadne sa však priprav, tento výstup nie je len pár kilometrová prechádzka, ale je to túra dlhá skoro 17 km. Pleso, ktoré nájdeš pod Kôprovským štítom známej Mengusovskej doliny je najväčšie a najhlbšie na Slovenku. Väčšinu roka je zamrznuté, konkrétne 270 dní. 

Kriváň

Zo Štbského plesa sa dostaneš aj na Kriváň. Pomôcku nájdeš na orientačnej tabuli pri liečebnom ústave Solisko. Červená značka ťa prevedie cez Tatranskú magistrálu či Furkotskú dolinu. Neskôr presedláš na modrú značku, ktorá prináša poriadne strmý výstup na vrchol Kriváň. Pauzu si dáš na Malom Kriváni a Daxnerovom sedle.

Kriváň sa upína vo výške 2 494 m n. m. v západnej časti Vysokých Tatier a ponúka čarovný pohľad na naše krásne hory. Slováci považujú vrchol sa symbol slobody a znak Slovanov. Jeho vyobrazenie nájdeme v mnohých básniach, je vzácnym motívom, a to hlavne pre Štúrovcov. V poézií je jeho pozícia večne ukrytá a zachovaná dodnes.

Gerlachovský štít

Pre zdatných turistov je výstup na Gerlachovský štít  zážitkom. Avšak, pozor! Nevyber sa tam s kamošmi sám, samotný výstup je povolený len s horským sprievodcom. Vrch sa týči vo výške 2 655 m n. m. a je v našej krajine najvyšším. Patrí k najnavštevovanejším štítom a výhľad, ktorý tam na teba čaká, je priam dokonalý.

Lomnický štít

Okúzľujúci výhľad na menšie veľhory, ticho a pokoj. Presne to všetko nájdeš na druhom najvyššom vrchole. Ako sa tam dostať? Postačí navštíviť Tatranskú Lomnicu a z nej postupne s menšími zástavkami prejsť na vrchol. Cestou hore si obzrieš aj Skalnaté pleso vo výške 1 751 m n. m. V okolí plesa je mnoho možností na prechádzku či túru.

Na deti čaká Svištia krajinka v štýle eko-mini-parku. Zoznámia sa s drevenými sochami, vyšantia na mnohých preliezačkách a uvidia, ako to vyzerá vo Svištej chalúpke. Skalnaté pleso je základňou pre prestup na Lomnický štít. V štýlovej kaviarni Dedo na teba po výstupe čaká skvelá kávička. 

TIP: Spánok vo výške 2 634 m n. m.? Áno, aj to je dnes možné! Noc na Lomnickom štíte ti zaručí neopísateľný zážitok, ktorý si budeš pamätať navždy. Apartmán ležiaci medzi končiarmi Vysokých Tatier zaraďujeme k najvyššie položeným v strednej Európe. 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame