Skvelá správa pre fanúšikov komiksoviek: Spider-Man sa vracia do MCU! Nový film dorazí už o dva roky

Záber z filmu Spider-Man: Ďaleko od domova

Poznáme názov tretej časti Spider-Mana (Zdroj: Disney/Marvel Entertainment)

#Správa, ktorá dorazila ako blesk z jasného neba. Pravdepodobne si posledné týždne zachytil, že medzi štúdiom Marvel (patriacim pod Disney) a štúdiom Sony panujú nezhody ohľadne postavy Spider-Mana. Keďže práva vlastní druhé spomínané. pred rokmi vznikla dohoda, ktorá umožňovala „prepožičanie“ do Marvel Cinematic Universe (MCU).

RECENZIA Spider-Man na výlete v Európe: Svieže pokračovanie ti ukáže, ako vyzerá svet po Avengers: Endgame

Marvel to využil naplno a postavil Spideyho veľmi vysoko v hierarchii hrdinov celého univerza. A tomu mal byť zrazu koniec. Štúdiá sa nedokázali dohodnúť na percentách z tržieb a tak prišla informácia, že Sony to balí a bude si točiť o pavúčom mužovi svoje vlastné filmy (napríklad v spojení s Venomom). Všetko je však nakoniec inak, pretože Marvel informoval, že nakoniec predsa len došlo k dohode.

Spider-Man: Far From Home, Zdroj: Marvel Entertainment

V praxi to znamená, že Spider-Man zostáva súčasťou MCU a plnohodnotne tak nahradí úlohu Iron Mana, ako bolo plánované. Tretieho filmu sa dočkáme už 16. júla 2021 a okrem toho túto postavu uvidíme minimálne ešte v jednom filme, o ktorom však nikto nechcel nič povedať (Avangers 5?). My sme určite radi, pretože Spideyho korene v MCU sú už pomaly hlboko a bolo by nelogické zrazu ho vymazať. Tešíš sa? 

Zdroj: variety.com
Odporúčame