Filmové prepadáky roku majú nového kandidáta! Kritike čelí blockbuster Rebel Moon: Druhá časť – Jazvonoška

Najnovší film Zacka Snydera je doteraz vôbec najhoršie hodnoteným režisérovým dielom (Zdroj: Netflix)

#Zack Snyder kedysi patril k obľúbeným režisérom, od ktorého si minimálne jeden film určite videl aj ty. Svojimi poslednými filmami však nepotešil mnohých fanúšikov, no a odbornú kritiku už vôbec nie. Pokiaľ máš vo zvyku sledovať hodnotenia filmov ešte predtým, ako si ich pozrieš, v prípade sequelu Rebel Moon: Druhá časť – Jazvonoška by si mohol urobiť výnimku. Film totiž na známom portáli Rotten Tomatoes atakuje až nebezpečné nízke čísla.

Klesajúca kvalita

Pokračovanie prvého filmu, v ktorom sa tajomná cudzinka postavila proti tyranskému impériu, mnohých divákov rozhodne za srdce nechytilo. Už prvá časť veľa chvály nepobrala, hoci stále sa nájdu takí, ktorých film nesklamal či zabavil. Vzhľadom na to, že už rok po ňom prichádza Netflix s druhým pokračovaním, môžeme predpokladať, že Zack Snyder by chcel okolo tejto jednoduchej zápletky vystavať celý vesmír.

Sledujúc Snyderov režisérsky vývoj, musíme poznamenať, že niečo také by nebolo práve najlepším nápadom. Kvalita jeho filmov za posledné roky značne klesla. V tomto smere je Rebel Moon: Druhá časť – Jazvonoška Snyderovým vôbec najúspešnejším projektom. Na známom portály Rotten Tomatoes si totiž vyslúžil hodnotenie len 17 %. Na ČSFD je hodnotenie filmu o čosi lepšie, aktuálne to je 39 %.

Dotknutá herečka

Doteraz najlepšie hodnoteným Snyderovým filmom je Úsvit mŕtvych, ktorý má aktuálne na Rotten Tomatoes 76 %. Samotný režisér nízkym hodnoteniam svojich posledných filmov nerozumie.

„Skutočne neviem, ako by som vyvrátil negatívne hodnotenia. Z akéhokoľvek dôvodu sú reakcie na moje filmy vždy polarizované, a vždy aj boli. Nezdá sa mi, že by film obsahoval veľa toho, čo by hodnotiacich oprávňovalo dávať mu také drsné hodnotenia.“

Zatiaľ čo Snyder je očividne imúnny voči negatívnym hodnoteniam jeho snímok, Sofii Boutelly, ktorá si opäť zahrala hlavnú úlohu, sa zjavne dotkli.

„Vždy som si myslela, že som odolná voči takýmto úderom, a potom si prečítam, ako kritici zhodili Rebel Moon a hlboko to na mňa zapôsobí,“ pripustila herečka.

„Budem úprimná. Cítim sa zodpovedná za všetkých, ktorých tento projekt zaujíma, a to ma ovplyvnilo. Cítim, že som mala šťastie a ľuďom sa moja práca páči, no film bol kritizovaný.“

Sleduj nás na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk, nme.com, thetimes.co.uk
Odporúčame