Čitateľský denník: Život legendárneho spisovateľa bol sprevádzaný vzťahovými eskapádami, bisexualitou a incestom: O čom je jeho najväčšie dielo?

Život legendárneho spisovateľa bol sprevádzaný vzťahovými eskapádami, bisexualitou a incestom (Zdroj: Gettyimages)

#Lord Gordon Byron bol celebritou už počas svojho života. Bol chodiacim predstaviteľom romantickej doby. Škandály a rôzne pletky sa za ním tiahli podobne ako neskôr za Oscarom Wildeom. Či už išlo o ženy alebo mužov, rozdiely nerobil.

Čo sa týka jeho vzťahových eskapád, bisexualita bola jeho najmenším problémom. Udržiaval totiž intímne vzťahy so svojou nevlastnou sestrou, ktorá bola v tom čase navyše vydatá za plukovníka. Popritom flirtoval s nejakou lady. Dnes si povieme niečo o jeho živote a diele Putovanie Childa Harolda.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame