Chceš aby sa ti viac darilo? Toto sú 4 dôvody, vďaka ktorým ťa možno obchádza úspech

Postoj a osobný názor iného človeka nemusí byť na škodu (Zdroj: Freepik/aimenda123)

#Vieš o tom, že študovanie ľudskej mysle prostredníctvom rôznych odvetví psychológie ti pomôže pochopiť seba aj ľudí v okolí? Kognitívna a behaviorálna psychológia ti vysvetlí, prečo robíš to, čo robíš. O tejto téme existuje nespočetne veľa publikácií, no my sme ti pripravili krátky prehľad 4 bodov, ktoré ti pomôžu pritiahnuť si do života úspech!

(Ne)dostupná myseľ

Vyhľadávať dostupné je základnou ľudskou vlastnosťou. Nemaj z toho strach, je to prirodzené. Od prírody je dané, že ťa priťahujú informácie, ku ktorým sa dá ľahko dostať. Nevyžaduje si to ani veľké úsilie, a preto je to lákavé.

Predstav si to na príklade riaditeľa mediálnej spoločnosti, ktorý odmieta pochopiť, že malý počet ľudí ruší predplatné vysielania. Veď prečo, práve to malo zmeniť mediálne prostredie…

Tento segment sa naozaj zmenil. Ľudí, ktorí mohli sledovať to, čo chceli (a hlavne kedykoľvek chceli) bolo spočiatku len malé percento. Spomínaný riaditeľ sa tým nezaoberal, a tak mu unikol rozmach trendu streamovania obsahu.

Z toho plynie myšlienka, že niekedy nie je dobré byť mentálne nedostupným, pretože ti môže ujsť skvelá príležitosť. Odlož zaujatosť a ego bokom, a vyraz na cestu k úspechu!

Egocentrizmus

Ako sme spomínali v predošlom bode, egocentrická zaujatosť je nanič. Znamená to, že máš tendenciu povyšovať svoj názor nad názory ostatných, a to nie je úplne dobre.

Svet je komplikovaný a údaje v ňom sú často nejasné. Pre (budúcich) lídrov je ťažké rozpoznať trendy. To môže byť príčinou toho, že svoje dôležité rozhodnutia nedokážeš začleniť do reálneho života. Venuj teda pozornosť dôležitým rozhodnutiam, a uváž rôzne názory, ktoré pripadajú do úvahy.

Heuristizmus

To znamená, že venuješ viac pozornosti veciam, ktoré v tebe vyvolajú intenzívnu emocionalitu. Ak ťa nejaká informácia znepokojuje, je pravdepodobnejšie, že sa budeš snažiť situáciu čím skôr vyriešiť. Preto možno pod tlakom vykonáš krok, ktoré neskôr nemusia byť tou najlepšou voľbou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Stále váhaš a zvažuješ tisíc možností: Čo robiť, ak ťa ovládne rozhodovacia paralýza?

Ak však nenecháš udalosti zapôsobiť na svoje emócie, pravdepodobne ich bude tvoj mozog ignorovať.

Sebadôvera je fajn, ale…

..nadmerná škodí. Aj tebe sa isto stáva, že preceníš svoje sily, a myslíš si, že si danú situáciu vyhodnotil správne, však? Ľudia často podceňujú možnosť, že sa môžu mýliť…

Určite si aj ty často myslíš, že tvoj názor je správny. Úspešní ľudia si však dokážu priznať, že sa mohli mýliť. Majú okolo seba veľa ľudí, ktorí majú rôzne názory, ktoré si vypočujú. Postoj a osobný názor iného človeka nemusí byť na škodu. Ale aj tu pozor, je dobré vedieť vyhodnotiť, do akej miery si necháš život riadiť okolím!

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame