Matúš a Robo sa rozhodli behom bojovať proti znečisteniu prostredia: Šport nemá byť o odpadkoch, hovoria

Foto: Less Waste Run

#Na Devíne sa bude v sobotu 4. mája 2019 behať bez odpadu. Presnejšie povedané bez propagačných letákov, PET fliaš a bez záplavy reklamných predmetov. Organizátori Less Waste Run chcú prostredníctvom tohto podujatia šíriť myšlienky udržateľného životného štýlu a sprostredkovať ľuďom športový zážitok s minimálnym dopadom na životné prostredie.

Pobeží sa z Devína popri rieke Morava, cez Cyklomost slobody k rakúskemu zámku Schloss Hof a naspäť. Bežci sa už môžu zaregistrovať na 6 alebo 12 km trať na stránke lesswasterun.com

Prostredníctvom behu chceme podporiť osvetu v oblasti redukcie odpadov a o udržateľnom životnom štýle. Tvorba a spracovanie odpadu sa vo svete stali neúnosným problémom. Športové udalosti nie sú výnimkou, práve naopak. Za enormne krátky čas vznikne obrovské množstvo odpadu vo forme PET fliaš, pohárov, letákov, igelitiek, brožúr, plechoviek, reklamných predmetov,“ hovorí jeden z organizátorov Matúš Pavlovič.

Preto sme sa rozhodli k organizácii nášho behu pristúpiť inak. Veď šport nemá byť o odpadkoch, ale o dobrom pocite z pohybu, dodal. Pre účastníkov bude v cieľovom areáli pripravená aj špeciálna Expo – gastro zóna. Organizátori dali priestor partnerom, ktorí vo svojom podnikaní prihliadajú na udržateľnosť, princípy zero waste a sú im blízke myšlienky cirkulárnej ekonomiky. Návštevníci budú mať možnosť vidieť, zažiť a informovať sa, ako takéto riešenia fungujú v praxi.

“Veríme, že účastníci si z nášho podujatia odnesú skvelý športový zážitok a zároveň inšpirácie, ako žiť udržateľnejšie a minimalizovať odpad vo svojom súkromnom či pracovnom živote, dodáva spoluorganizátor Róbert Macháč na záver.

Foto: Less Waste Run
Odporúčame