Fight Night Challenge vypukne už v sobotu: Bojovníci prezradili, ako vyzerá ich príprava – a taktika na súperov!

Dvaja boxeri v ringu

Príprava na Fight Night Challange je veľmi náročná (Zdroj: pexels.com/Sides Imagery)

# Slovenská Fight Night Challenge je udalosť, ktorá sa v kalendári milovníkov bojových športov zapisuje červeným atramentom. Ročník 2024 sľubuje ešte viac vzrušenia, adrenalínu a nekompromisných súbojov.

Bojovníci, ktorí sa zúčastnia tohto prestížneho podujatia, majú za sebou mesiace tvrdej práce a neúnavného tréningu. Ak sa zaujímaš o to, čo ich privedie na vrchol vlastných schopností, čítaj ďalej. Spýtali sme sa totiž za teba, ako prebieha ich príprava. V tomto článku sa taktiež dočítaš:

Čo je Slovenská Fight Night Challenge 2024?

Tohtoročná FNC sa bude konať v areáli zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave už 20. apríla 2024. Tento rok bude táto prestížna udalosť plná známych mien, ako sú René Rendys, Juraj Kočí alebo Vlasto Čepo.

V hlavnom zápase večera si zmerajú sily Flexxking a strýco Filip, ktorí sa už určite nevedia dočkať nástupu do klietky. Ak si si nezakúpil lístky, zápas si môžeš vychutnať aj z domu, pravdepodobne na oficiálnom YouTube kanáli Fight Night Challange, ale zaručene si môžeš FNC pozrieť na Joj Play.

Ako sa bežne trénuje na Fight Night Challange?

Príprava na Fight Night Challenge rozhodne nie je prechádzka ružovým sadom. Bojovníci sa musia venovať tvrdej a disciplinovanej príprave, aby dosiahli vrcholový výkon na tejto veľkej udalosti. Na tréningoch dominuje kombinácia kondičného cvičenia, technickej prípravy a simulovaných súbojov.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Juraj Kočí (@juraj_koci)

„Môj bežný tréning funguje podľa toho, čo tréner vymyslí, čiže sa to samozrejme stále mení. V podstate je však režim rozdelený na technické tréningy boxerské, kde robíme rôzne kombinácie a nácviky. Potom mám sparingy, väčšinou s mojím hlavným sparing partnerom Davidom Ligdom, a silové tréningy, kde pracujem na sile, kondícii, koordinácii a veciach, čo k boxu patria.“ prezradil Juraj Kočí, ktorí bude mať zápas proti Bergimu.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by René_Rendys97 (@rene_rendys97)

Český šampión René Rendys, ktorý sa postaví proti Don Bossovi, takisto poodhalil svoju rutinu: „Takmer každý tréning mám iný, ale týždenne sa snažím zvládnuť 10 až 11 tréningových jednotiek. Prvý deň v týždni začínam skoro ráno lapami s Ľubošom Sudou a večer ho zakončujem sparingami.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Frayer Flexking má pozajtra ďalší zápas: Takto si spomíname na jeho album Hoodba!

Utorok je v podstate skoro rovnaký, ale v stredu mám Yakuza BJJ a kondíciu na záver dňa. Štvrtky celý deň absolvujem sparingy a piatky mám ráno lapy a večer silové cvičenia. Soboty si vyhradzujem na načerpanie energie a regeneráciu, no v nedeľu mám kondičný kruháč s Karlosom Vémolom a Yakuzou.”

Zranenia sa vedia vyskytnúť

Napriek sláve a vzrušeniu, ktoré sprevádzajú tento ohromný zápas, neoddeliteľnou súčasťou sú aj riziká a nebezpečenstvá zranení pri tréningu, ktorým bojovníci čelia na ceste k sláve. Zranil sa Juraj sa počas nejakého prípravného tréningu? 

„Zranenia vďakabohu veľmi nemám, jedine sa objavujú problémy s ramenami a to riešim u fyzioterapeuta, ktorý mi pomáha, aby som vedel aspoň ruky držať hore v zápase, lebo s tým mam často problém.”

René Rendys je na tom so zraneniami podobne: „V tejto sezóne si musím zaklopať, našťastie som nemal žiadne zranenie. No v príprave predtým som ich pár utŕžil, keď som ako kulturista prešiel do bojového športu. Samotný prechod bol fakt tvrdý a náročný, ale teraz sa to už ako-tak prispôsobilo. Lenže zranenie môže prísť hneď, a to bohužiaľ človek neovplyvní.”

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by FIGHT NIGHT CHALLENGE (@fightnightchallenge)

Mentálna príprava je na nezaplatenie

Príprava na slovenskú Fight Night Challenge 2024 zahŕňa oveľa viac ako len fyzickú silu a technické zručnosti. Pre bojovníkov je rovnako dôležitá aj mentálna príprava, ktorá im pomáha zvládnuť tlak, udržať koncentráciu a dosiahnuť najlepší výkon v boji.

Udržanie mentálnej rovnováhy je neraz náročná, ale Renné Rendys ju zvláda perfektne. Ako tvrdí, zápasu sa nevie dočkať: „Po mentálnej stránke som na tom veľmi dobre. Namiesto toho, aby som mal stres, sa na zápas viac teším. Niekto musí chodiť k mentálnemu koučovi, ale ja mám Karlosa nielen ako trénera, ale aj mentálneho kouča.”

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Frayer Flexking má pozajtra ďalší zápas: Takto si spomíname na jeho album Hoodba!

Možno je najlepšia mentálna príprava práve v tom, že nemyslíš na zápas, ani na protivníka. Juraj Kočí v tom má jasno: „Mentálne sa absolútne nepripravujem, vlastne tento zápas ani nie je niečo, na čo by sa sústredil celý môj focus. Pomedzi to totiž pracujem na rôznych projektoch a táto vec je pre mňa skôr niečo, kde naozaj musím na sebe makať, aj keď sa mi nechce. Snažím sa opúšťať vlastnú komfortnú zónu a posúvať samého seba, čiže na súpera sa absolútne nepozerám. Riešim iba seba.”

Aké sú očakávania zápasníkov?

Juraj si uvedomuje, že pôjde o najťažší zápas, aký kedy podstúpil: Budem sa musieť prekonať a nebude to žiadna sranda, haha. Hlavne aj z toho dôvodu, že celý apríl každý deň natáčam seriál, dokonca ešte deň pred zápasom, kedy sa mam vážiť, a dokonca aj po samotnom zápase. Skôr to bude tlak zo všetkých strán – zosúladiť si tréningy spolu s prácou a školou bude extrém.

Zápas bude podľa mňa na celé tri kolá a bude dôležité, kto si presadí vlastný štýl. Ja očakávam, že Bergi bude chcieť boxovať na krátku vzdialenosť, keďže je nižší. Na to som zvyknutý, ale viac mi vyhovuje boxovať z ústupu. Moja silná stránka bude meniť strany a neustále sa hýbať, čím budem otravovať Bergina.

Renné Rendys takisto dúfa, že sa mu podarí súpera knokautovať: „Očakávanie mám jediné – chcem vyhrať a predviesť dobrý výkon. Don Boss tiež tvrdo trénuje, tak verím, že bude maximálne pripravený a predvedieme skvelý zápas.”

V redakcii sa taktiež tešíme na tento zápas a veríme, že uvidíme tie najlepšie výkony.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, Juraj Kočí, Renné Rendys
Odporúčame