Pomôžeme zmaturovať aj tým najväčším flákačom: Stačí dodržať tieto rady

maturita schooltag

Ak máš strach z maturity, máme pre teba dobrú správu. Nie si v tom sám! (Zdroj: Hashtag.sk)

#Ako zmaturovať? Táto otázka istotne trápi nejedného maturanta. Našťastie sa stále nájdu možnosti, tipy či triky na to, ako sa zodpovedne na túto životnú skúšku dospelosti pripraviť. Vrhnime sa teda na to.

Určite budeš maturovať z jazykov, teda zo slovenčiny a z voliteľného cudzieho jazyka, s vysokou pravdepodobnosťou z angličtiny. Začnime teda postupne a poporiadku. Neodmysliteľnou časťou písomnej maturity zo slovenského jazyka je sloh. Preto si dôkladne a vopred naštuduj, ako je rozdiel medzi jednotlivými slohovými žánrami ako úvaha, rozprávanie, výklad, charakteristika, osoby, beletrizovaný životopis, diskusný príspevok, slávnostný prejav či umelecký opis.

Veľmi ti pomôže, ak si uvedené typy slohov napíšeš vopred a dáš ich skontrolovať niekomu, kto ti vie poradiť a opraviť prípadné chyby. Takouto zodpovednou prípravou ťa v slohovej časti nič neprekvapí a určite si veľmi rýchlo spomenieš, ako sa píše daný žáner.


Ak sa ti blíži maturita, sleduj náš študentský Schooltag podcast na Spotify či na Instagrame. Určite ti pomôžeme, aby si to všetko zvládol.


Úspešný sloh v angličtine ti naopak zaručí dobrá slovná zásoba a aspoň základné ovládanie gramatiky. Ako ale zlepšiť tieto schopnosti? Študuj slovníky a využívaj aplikácie, kde sa naučíš nové slovíčka,  rovnako sleduj svoje obľúbené filmy a seriály v angličtine. To by ti malo pomôcť nielen pri písomnej, ale predovšetkým aj pri ústnej časti maturity.

V našom novom videu ti prinášame pár zaručených tipov, ako sa správne pripraviť na jednotlivé predmety. Najmä teda na slovenský a anglický jazyk, z ktorého bude maturovať takmer každý. Okrem toho ti poradíme, ktoré časti sú dôležitejšie a mal by si im venovať viac času, a ktoré sú jednoduchšie .


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame