VIDEO Maturant Daniel má len 19, ale talentu na rozdávanie: Stihol nakrútiť už dva filmy

Záber z filmu Waiting Between Worlds

#Má iba 19 rokov, práve so spolužiakmi oslávil svoju stužkovú a pomaly sa pripravuje na maturitu. Na prvý pohľad by ste Daniela Michalíka považovali za obyčajného teenagera, ktorý si užíva mladosť. On ale na sebe postupne pracuje a pomaly si plný svoj veľký sen, ktorým je nakrútiť celovečerný film. A ide mu to skvele.

Záber zo snímky Waiting Between Worlds

Málokoho u nás na Slovensku zaujíma amatérska filmová tvorba, respektíve len málokto ju vyhľadáva. Režisérom chce byť aspoň na malú chvíľu azda každý milovník kinematografie. To má žiaľ za následok množstvo nekvalitných a dejovo nezaujímavých projektov, ktoré sa šíria po internete. Tie potom vyvolajú u diváka akúsi nechuť a svojím spôsobom aj názor, že tvorba začínajúcich umelcov musí byť zlá. Logicky to tak ale nie je.

Môže vás zaujať:
Slováci vytvorili plastové okuliare, ktoré neškodia prírode: Ich kampaň je vo svete hitom
Šikovná Slovenka v mladosti odišla do Londýna: Dnes tam natáča filmy i hudbu, ocenili ju aj na prestížnom festivale
Vsadila na retro dizajn a urobila dobre: ROZHOVOR s ambicióznou Viktóriou alias Smaltovanou babkou

Daniel sa svojim prvým krátkometrážnym počinom svojho Tasty Sandwich Studio pochválil na verejnosti už začiatkom tohto roka. Vtedy zverejnil projekt s názvom Reforget.  Ten nás hádže bez zbytočného úvodu priamo do deja. Hlavný hrdina sa za nejasných okolností preberá v lese a nedokáže si spomenúť na udalosti, ktoré tomuto momentu predchádzali. Ako sa mu postupne vracia pamäť, odhaľuje desivé tajomstvo, no taktiež si kladie zásadnú otázku, či je všetko skutočné, alebo len jeho osobným únikom z reality. Daniel mal v tom čase iba 18 rokov, no už vtedy dokázal prísť so zaujímavým námetom, ktorý rozhodne dokáže zaujať. Veď presvedčte sa sami.

Aby toho ale nebolo málo, Daniel nezaháľal a stihol nakrútiť ďalší film, ktorý uzrel svetlo sveta len pred pár dňami.  V ňom sa chlapec vracia po dlhej noci do dediny autom domov, avšak narazí na čosi nezvyčajné. Čosi, čo mu úplne zmení život a nechá ho v rozpakoch, či sa mu to cele iba nesníva. Zažije tak najhoršiu noc vo svojom živote. Dôležité je podotknúť, že tento mladý talent sa zatiaľ vždy postaral úplne sám nielen o réžiu, ale aj strih a kameru.

Odporúčame