Šikovná Slovenka v mladosti odišla do Londýna: Dnes tam natáča filmy i hudbu, ocenili ju aj na prestížnom festivale

Facebook/SoniKat

#Začiatkom tohto tisícročia odišla do Anglicka. Pracovala ako aupair, učila sa jazyk a začala pracovať na svojej kariére v herectve a performerstve. Katka Kiktová alebo Katarina Kikta pochádza z Popradu, no už roky žije v Anglicku, kde aj študovala herectvo. Okrem toho hrá vo filmoch, divadlách a pracuje tiež na vlastnej hudbe.

„Človek sa tam musí trocha predať, aby si urobil meno. Je tam tak strašne veľa ľudí, ktorí nakrúcajú, no všetci potrebujú peniaze. Raz, keď sa vypracujú, ide to jednoduchšie,“ vysvetľuje Katka v rozhovore pre Rádio Expres jeden z dôvodov, prečo sa venuje toľkým aktivitám.

V minulosti napríklad aj pracovala v poľsko-anglickom rádiu v Londýne, kde moderovala reláciu o Slovensku. Prelom v jej kariére však prišiel pred dvoma rokmi, keď stvárnila hlavnú úlohu v krátkom filme Salomé. Ten mal premiéru na slávnom festivale v Cannes a premietali ho aj na festivaloch v Amsterdame či San Tropez. Práve na poslednom zmieňovanom si Slovenka odniesla cenu za najlepší herecký výkon v krátkom filme.

„Je to taká sexi vrahyňa. Užila som si tú rolu, bola som taká zamyslenejšia i zachmúrenejšia. Na filme tiež pracoval dobrý tím ľudí,“ hovorí Katka v zmieňovanom rozhovore.

Katarína pracuje na tom, aby v Londýne definitívne prerazila ako herečka. No okrem toho pracuje aj nad vlastnou experimentálnou hudbou. Pod menom SoniKat nakrúca atmosferické skladby plné takzvaných terénnych nahrávok, jemného spevu a práce so zvukom.

 

 

Odporúčame