Ovládaš slovenskú gramatiku? Pozor, v tomto KVÍZE sa oklame skoro každý!

Gramatika

Ako dobre ovládaš gramatiku? (Zdroj: Unsplash/NeONBRAND)

#Spomínaš si ešte na tie časy, keď si sedel v lavici a učil sa slovenský jazyk, písal diktáty a rozoberali literárne diela? Sú pre teba tieto spomienky skôr nepríjemné, alebo naopak si hodiny slovenčiny obľuboval? V dnešnom kvíze preveríme tvoje vedomosti v oblasti slovenskej gramatiky a zistíme, či si zo školy ešte niečo pamätáš. Tak poďme na to!

Zdieľajte kvíz pre prezretie vyhodnotenia


Just tell us who you are to view your results !

Ako dobre ovládaš slovenskú gramatiku? Mal som %%score%% z %%total%% správne

Zdieľajte svoje vyhodnotenie0%

 

Zdroj: hashtag.sk

23 odpovedí na “Ovládaš slovenskú gramatiku? Pozor, v tomto KVÍZE sa oklame skoro každý!”

   • Slopák ako vyšitýýý !!! I´m able to speak english / Ich spreche Deutsch ale takí ako ty sú v prd..li keď prejdú hranicu štátu. Svojho času Irsko hľadalo 2 tis. !!! údržbárov – len také malá podmienka angličtina a Slopáci boli OUT !! Nech(r)ápeš ??? Potom ani nezabudneš ! • krásna/výstižná definícia Slopákov: blahoslavení chudobní duchom (a žiaľ nielen duchom), vaše je kráľovstvo – Slovenské !!!

    • Buď slušný! Takých, ktorí zamontujú do vety zopár anglických či iných neslovenských výrazov len aby vyzerali múdro máme na Slovensku hodne! Načo by mi bola angličtina, keď je veľmi malá pravdepodobnosť, že ju využijem! Ale: na Slovensku sa začalo s poangličťovaním: tv relácie majú anglický názov, v správach sa, (myslím, že zámerne) používajú anglické výrazy aj napriek tomu, že slovenčina má k nim rovnocennú náhradu, dokonca aj na občianskom preukaze je hneď napísané „identity card“ – ani za najhlbšej totality na OP nebola azbuka! Všetko sleduje jeden z cieľov: v krátkom čase zaviesť angličtinu ako jeden z úradných jazykov, potom sa materinský jazyk postupne vylúči z úradného styku… Ty vo svojej prostote tomu len napomáhaš! Takže ako je to s tým kráľovstvom?

     • Najprv akési motto : • Inšpirácii, logike či ráciu sa vždy vzpiera despotický rozum.
      Neviem si ani predstaviť, že by som hovoril len slovenčinou – veď Slovensko je IBA 1/3 New Yorku !!! Neviem si predstaviť, že by som „nanasával“ mnoho znalostí či vedomostí HLAVNE zo zahraničných zdrojov. Robil so svojho času šéfa IT takej malej firmičky (v špičke nad 10,5 tis. zamestnancov) ale bez znalostí EN či GER by som bol … len veľká NULA !!! Ak by sa tu čokoľvek stalo, BEZ problémov padám za hranice. Znalosti oslobodzujú, dávajú rozlet v možnostiach a samostatnosť v konaní. Neverím tunajším novinám či TV ani nos medzi očami, bez problémov si denne pozerám zahraničné TV via satelit či sites via internet a …. sú to sakra iné pohľady na život a existenciu. A pre tých čo sa im pred výukou iného jazyka trasú nohy : v Londýne už 3-oj ročné deti hovoria plynule anglicky .. a čo dospelí Slopáci ??? Koľko rečí ovládaš TOĽKO x SI ČLOVEK. Stále nechápeš ?????????

     • a potrebuješ aj jazyk svojich susedov. Vo swerige majú povinnú fínštinu a vo finladii povinnú švédštinu. aj svahilština je medzinárodná reč.

 1. Pri dvojclennej uplnej vete su predsa 2 spravne odpovede.. PES NAHANA je podmet a prisudok v 1.aj 4.vete..alebo som nieco prehliadla?

 2. Ten frazeologizmus je tam len jeden..a to v 1.vete…cize aj tu maju byt bud 3 odpovede spravne,alebo zmenit zadanie otazky.

 3. Hahaha Tupky. Prave vy sa opovazujete davat test zo slovenciny??? A co vasi redaktori??? 😂😂😂

 4. zaujímalo by ma, ako by dopadli pri testoch zo slovenčiny redaktori, či autori článkov uverejňovaných na týchto, či podobných stránkach….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *