Fotenie krok za krokom #4: Keď veci nafotíš za 15 minút, ale úprava ti zaberie omnoho viac

pixabay.com

#Denisa Gogu, mladého fotografa z Topoľčian sme už predstavili v rozhovore a následne v prvých troch dieloch seriálu, v ktorom nám ukazuje, ako fotí krok po kroku. Oblasťou fotografie, ktorá ho najviac zaujíma, je jej produktová časť. Tá sa viaže, okrem fotenia, tiež s potrebnou úpravou v počítači. Tento seriál tak ukazuje, ako vznikajú reklamy, ktoré máme často možnosť vidieť na billboardoch, no takpovediac na kolene, z prostredia Denisovej izby. Čo si pre nás Denis pripravil dnes?


Tento článok bude znova o grafike, ktorá mi dala tiež trochu zabrať, ale napokon z toho niečo vzniklo. Presnejšie vznikli dve grafiky – plagát a billboard (v podstate). Plagát je jeden z tých jednoduchších konceptov a billboard je trochu zložitejší. Ale len trochu.

Grafiky boli robené pre alkoholický produkt Jägermeister. Znova som sa pohral s listami a samotný produkt som nafotil ani nie za 4 minúty, spolu s ďalšími objektami, ktoré boli nevyhnuté ku vzniku celej komplexnej kompozície vytvorenej v grafickom programe, mi zabralo niečo cez štvrť hodinu. Dlhšie mi to trvalo s komponovaním v počítači. Prečo? Dozviete sa nižšie.

Pri tomto fotení som sa rozhodol nekresliť si kompozíciu, pretože som si myslel, že to mám dokonalo vykreslené v hlave a žiaden prešľap neurobím. No po chvíli komponovania v grafickom programe mi došlo, že až tak dobre premyslené som to nemal a musel som trochu improvizovať.

Tu môžete vidieť, ako jednoduché bolo nafotiť objekty, ktoré boli neskôr orezané a zasadené do kompozície.

Denis Goga

Pre predstavu približného priebehu komponovania v grafickom programe vám najprv ukážem animáciu, v ktorej uvidíte vrstvenie vrstiev a efektov, ktoré napokon vytvoria finálnu grafiku.

Denis Goga

Tu môžete vidieť ako vyzerajú už hotové kompozície v obidvoch prevedeniach.

Denis Goga
Denis Goga

Ako to už u mňa býva, baví ma robiť to, čo som si sám zaumienil. Toto fotenie, rovnako ako moje predchádzajúce články, ktoré vyšli na tomto portáli, sú iba o prezentácii mojich umeleckých schopností s grafickými programom. Nejde o platené zákazky.

Odporúčame