Leniví, nestáli, bez rešpektu? Naopak, deti milénia sú top zamestnancami budúcnosti

Photo by Brooke Lark on Unsplash

#Vo väčšine médií sa dozvedáme, že deti milénia, teda generácia, do ktorej s najväčšou pravdepodobnosťou patríš aj ty, nie je pre zamestnávateľa žiadne terno. Vraj meníme prácu častejšie ako ponožky, chceme robiť sami na seba a vrcholne neznášame autority. Nedávna štúdia však dosvedčila pravý opak. Deti milénia/generácia Y môžu byť pre zamestnávateľov veľkým prínosom.

Ak aj ty len nechápavo dvíhaš obočie, prečítaj si tieto 4 hlavné dôvody. Možno po ich prečítaní zmeníš názor na deti milénia.

#1 Sú schopní dokázať, čo v nich je

Photo by Alex Radelich on Unsplash

Nikto nemá rád, ak sa ho niekto snaží vopchať do nejakého šuplíka. Preto aj príslušníci generácie Y majú prinajmenšom jeden dôvod, aby šéfovi preukázali svoj potenciál. Keď sa do niečoho zahryznú, mnohých môžu prekvapiť svojou húževnatosťou. Neraz musia pracovať oveľa viac než starší pracovníci, pretože sa musia zbaviť nálepky neschopného mladého človeka, ktorý nevie, čo so sebou.

#2 Vítajú akýkoľvek feedback

Pretože vedia, že aj negatívna spätná väzba ich môže mať niečo do seba. Deti milénia rozhodne nie sú z cukru a preto sa nerozplačú pri prvej kritike. Chcú vedieť, ako na tom naozaj sú. Sú si vedomí, že stále majú čo na sebe zlepšovať a preto nezaspia na vavrínoch. Konštruktívna kritika nie je žiadnym strašiakom. Práve naopak, môže nám výrazne pomôcť v profesionálnom raste.

#3 Technológie sú pre nich prirodzené

Photo by Charles Deluvio 🇵🇭🇨🇦 on Unsplash

Typické dieťa milénia vie neraz lepšie používať sociálne siete, než jeho šéf. Nedávna štúdia dokázala, že až 78 percent zamestnávateľov si je vedomých toho, že mladí zamestnanci v práci najefektívnejšie využívajú rôzne technologické novinky. Raz darmo, pre našu generáciu nie sú technológie žiadnou neznámou. Veď sme na nich vyrastali. To, že deti milénia každodenne využívajú rôzne platformy, môže byť pre zamestnávateľa veľkým plusom.

#4 Majú skvelé komunikačné schopnosti

Vo virtuálnom svete komunikujeme medzi sebou prakticky nepretržite. Odpisujeme na maily či správy, no nie sme pozadu ani v komunikácii tvárou v tvár.  Väčšina našich rovesníkov ovláda minimálne 1 cudzí jazyk, čo taktiež nie je v profesijnej oblasti na zahodenie. Veľkou výhodou generácie Y je aj to, že vieme pracovať v časovom strese, na správy sa snažíme odpovedať čo najskôr, čo je veľké plus v tomto uponáhľanom svete.

Photo by Ian Schneider on Unsplash

Život dokáže mileniálov poriadne oťukať. Napriek mladému veku majú za sebou neraz viac zážitkov a skúseností, než ich rodičia. Všetky situácie však formujú ich charakter a robia z nich silnejšie osobnosti. To sú fakty, ktoré by mal brať do úvahy každý zamestnávateľ, ktorý ohŕňa nos nad (ne)dôveryhodnými Deťmi milénia.

Zdroj: mscareergirl.com
Odporúčame