Cítiš, že je čas na zmenu? Pozri si najlepšiu ponuku smartfónov na rok 2019

Foto: android5x1.com

#Kedy si naposledy kupoval nový smartfón? Veľa z nás vlastní mobil, ktorý má 3 alebo viac rokov. Budúci rok však bude špeciálny a ty možno konečne nájdeš svoje vysnívané zariadenie. Tešiť sa môžeme na špičkové zariadenia v rôznych cenových kategóriach. High-endy prinesú 5G čip, displej na celú obrazovku, 4 foťáky či nový Android. A možno sa dočkáme aj skladacích zariadení a holografických displejov.

Samsung X alebo S10

S-kovú línu už všetci poznáme. Samsung Galaxy S bol prvýkrát uvedený v roku 2010. Jednalo sa o nenápadné zariadenie s vtedy najlepším Androidom 2.1. Odvtedy prešiel niekoľkými iteráciami a budúcoročný S10 bude posledný vo svojej rade. Bude ponúkať displej na celú obrazovku, 3 fotoaparáty či čítačku v displeji. Rozlíšenie displeja sa takisto zvýši na 600ppi, čo bude tesne pod hranicou 4K. S10 bude takisto ponúkaná v troch rôznych veľkostných verziách a bude mať v sebe nový 5G chipset, ktorý v budúcnosti dovolí používateľom rýchlejší internet. Samsung sa takisto chystá predstaviť skladací model, ktorý však bude mať iný názov a predstavený bude až po S10. Smartfón vyjde v prvej polovici roka.

S10 bude skutočne výnimočné zariadenie. Zdroj:tomsguide.com

Huawei P30

Huawei sa chystá v roku 2019 zabojovať o prvé miesto v súťaži so Samsungom a je dosť možné, že sa mu to podarí. P30 bude mať v sebe najlepšiu výbavu akú môže Huawei ponúknuť. To zahrňuje 3 či 4 fotoaparáty, nový procesor Kirin 990 s 5G čipom, displej na celú obrazovku a možno tak, ako Samsung čítačku pod displejom. Smartfón príde na trh v priebehu augusta.

Foto: manilashaker.com

Xiaomi MI 9

Xiaomi postupne začína bojovať o tretie miesto na priečke výrobcov a tentokrát si zoberie na mušku Apple. Jednou z hlavných vlajok bude aj Mi 9, ktorá bude obsahovať budúcoročný snapdragon 855. Xiaomi pravdepodobne pridá 3 zadné fotoaparáty, menšie rámčeky, amoled displej a 8 alebo dokonca až 10GB ram. Čítačka bude pravdepodobne pod displejom a nebude chýbať ani podpora 5G sietí.

Foto: pricepony.com

 

Nokia 9

Medziročný nárast predajov Nokie tvorí 782%. V roku 2019 sa pokúsi Nokia dobehnúť značky LG a Lenovo a dostať sa na 8. priečku najväčších výrobcov smartfónov na svete. Obrázky Nokie 9 sa už pred nejakou dobou objavili na internete. Nokia zvolila šesťuholníkový dizajn, ktorý vyzerá prinajmenšom zaujímavo. Nokii 9 tentokrát už nebudú chýbať najlepšie parametre, ale pravdepodobne sa ešte nedočkáme 5G čipu. Mobil bude na trhu pravdepodobne začiatkom roku.

Foto: techradar.com

iPhone X (2019)

Tohtoročná línia iPhonov veľa fanúšikov potešila, no veľa bolo aj takých, ktorí by boli radšej, aby žiadny iPhone XR neexistoval. Apple naplánoval na na budúci rok novú sériu smartfónov, ktorá budú obsahovať aj nové 5G čipy. Je dosť možné, že Apple predstaví vo svojich smartfónoch aj “niečo navyše“, aby obhájil zvyšovanie cien a upgradu by sme sa mali dočkať aj na strane hardvéru. iPhonu sa dočkáme koncom roka.

Xperia XZ4

XZ4 je pravdepodobne posledná nádej na obrátenie smeru, ktorým sa Sony vydalo. XZ4 bude mať 2 predné a 2 zadné fotoaparáty. Zaujímavý je OLED displej, ktorý by mal tvoriť celú prednú plochu smartfónu. Rozlíšenie by malo dosiahnuť 4K a je pravdepodobné, že telefón dostane aj najnovšie technológie z televízorov. Vnútornosti obsadí Snapdragon 855 a 6GB ram. U Sony sú zatiaľ plány otázne, nakoľko tento kvartál stratila divízia 480 miliónov dolárov, a to aj napriek celkovému rastu spoločnosti. Smartfón by mal vyjsť v prvej polovici roka.

Xiaomi Pocophone F2

Podznačka Xiaomi, Poco, si už stihla vytvoriť u zákazníkov dobrú reputáciu. Celkové predaje sa odhadujú na 40 miliónov dolárov a aj vďaka dobrej odozve sa chystá už ďalšia verzia Pocophonu. F2 znovu ponúkne najlepší procesor, teda Snapdragon 855, 8GB RAM a až 5000mAh batériu. Displej sa takisto zväčší a Xiaomi pridá do mixu aj 3 fotoaparáty na zadnej strane. Cena sa udrží pod 400 dolármi.  Dátum vydania ešte nie je známy.

blog.awok.com
blog.awok.com

Na aký smartfón sa tešíš najviac? Zdieľaj svoj názor v komentároch alebo na našej facebookovej stránke.

Zdroj: t3.com
Odporúčame