Kto je Sanna Mirella Marin? Najmladšia premiérka na svete predvádza na videu zvodný tanec

párty alkohol

Fínska premiérka sa dokáže na parkete skutočne odviazať (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

#Najmladšia premiérka na svete, Sanna Mirella Marin, je momentálne v centre pozornosti. Na verejnosť sa totiž dostalo video, v ktorom Marin oslavuje s viacerými fínskymi celebritami. Predvádza pri tom tance, ktoré ťa rozhodne nenechajú chladným.

Teraz však čelí vlne kritiky. Opozícia dokonca žiada, aby premiérka podstúpila test na drogy. Premiérka sa včera vyjadrila, že test podstúpila, výsledky sú zatiaľ neznáme. Informuje o tom BBC.

VIZITKA:
Celé meno: 
Sanna Mirella Marin
Vek:  36 (16.11.1985, Helsinki)
Charakteristika: herečka, speváčka a modelka

Zo skromných pomerov

Sanna Marin pochádza zo skromných rodinných pomerov. Jej rodičia sa počas jej ranného detstva rozišli a matka ju vychovávala sama. Marin už ako 15-ročná pracovala v pekárni a roznášala časopisy. Matka ju vždy podporovala a aj vďaka tomu sa ako prvá v rodine dostala na vysokú školu. O politiku sa Sanna Marin začala zaujímať už ako dvadsaťročná. Vo svojich dvadsiatich siedmich rokoch  stala sa predsedníčkou mestskej rady v meste Tampere.

V roku 2015 sa dostala do parlamentu ako členka Sociálno-demokratickej strany Fínska. V tom istom roku v rozhovore pre fínsky portál Menaiset otvorene prehovorila o stigme, s ktorou sa stretla, keď mala jej matka vzťah s inou ženou. Podľa svojich slov sa cítila neviditeľná, keďže nemohla otvorene rozprávať o svojej rodine.

fínska premiérka Sanna Mirella Marin
Svojim tancom si Marin u opozície meno rozhodne nevylepšila (Zdroj:commons.wikimedia.org/Laura Kotila/Valtioneuvoston kanslia)

Vie sa zabávať

Sanna Marin sa v roku 2019 ako 34-ročná stala najmladšou premiérkou na svete. Jej strana ju zvolila po tom, ako predchádzajúci premiér zo svojej funkcie odstúpil. Opoziční politici ju už viackrát kritizovali za to, že trávi veľa času v kluboch, či na hudobných festivaloch.

Po tom, čo sa dostalo na verejnosť video, v ktorom premiérka tancuje a spieva na oslave s priateľmi, ju opozičná líderka Riikka Purra vyzvala, aby dobrovoľne podstúpila test na drogy. Niektoré fínske média prišli s tvrdením, že vo videu počuť v pozadí zaznieť výraz „jauhojengi“, čo je referencia pre kokaín. Ako však podotkli viacerí užívatelia sociálnych sietí, oveľa pravdepodobnejšie je, že išlo o výraz „jallujengi“, ktorý nesúvisí s kokaínom, ale s fínskym alkoholom Jaloviina.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zo žartu sa vykľulo najhoršie rozhodnutie v živote: Au, mrazivé VIDEO

Čisté svedomie

Sanna Marin na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedla, že nemá problém podstúpiť test na drogy,  informuje POLITCO. Potvrdila, že video vzniklo na súkromnej oslave pred niekoľkými týždňami a že o ňom vedela.

„Verila som, že keď videá vznikli na súkromnej udalosti, nebudú zverejnené. Z toho, že sa to stalo, sa cítim zle,“ povedala.

„Bavila som sa s priateľmi. Oslavovali sme, možno búrlivo, tancovali sme a spievali. Osobne som neužila drogy a nekonzumovala som nič iné, ako alkohol. Tancovala som, spievala, oslavovala – všetko sú to absolútne legálne veci. A nikdy som nebola v situácii, kedy by som videla, alebo vedela o to, že niekto užíva drogy,“ cituje premiérku news.com.au.„Mám rodinný život, mám pracovný život a mám aj voľný čas, ktorý trávim s priateľmi. Presne tak, ako veľa ľudí v mojom veku.“

Stále obľúbená

Fínsky žurnalista Robert Sundman pre BBC uviedol, že tak, ako pri väčšine vecí týkajúcich fínskej premiérky, aj v tomto prípade sú názory polarizované.

„Sú ľudia, podľa ktorých je normálne, že žena v jej veku sa zabáva s priateľmi, no a sú aj ľudia, ktorí sú šokovaní. Jedno je isté – doterajšie zábery z večierkov neovplyvnili, aspoň nie výrazne, popularitu Marin alebo jej politickej strany.“

Politička má napriek svojmu životnému štýlu, alebo možno aj vďaka nemu, veľa fanúšikov. Nemecký portál Blind ju označil za najštýlovejšiu političku súčasnosti.

„Je najdôležitejšou političkou v krajine, ktorú musí viesť počas jednej z najnebezpečnejších kríz, vzhľadom na vojenské aktivity susedného Ruska, a stále má čas sa aj baviť. Obyčajná, moderná a sebavedomá – aj tak môže fungovať politika. Marin je predstaviteľkou modernej generácie, čo sa Putinovi určite nepáči,“ uvádzal portál. Sanna Marin otvorene vystupuje proti ruskému prezidentovi  už od začiatku invázie na Ukrajine. Spolu s líderkou Švédska iniciovali vstup historicky neutrálnych krajín do NATO.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ázia je veľmi divný kontinent: Šialené FOTO dostanú do kolien aj vás

Čo si myslíš o správaní fínskej premiérky?

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, politico.eu, bbc.com, news.com.au
Odporúčame