Šok, aký nečakal absolútne nikto! Najlepší MMA bojovník sveta dostal kopačku do hlavy v poslednej minúte zápasu

Leon Edwards vypína Kamarua Usmana

Leon Edwards dáva knokaut Kamaruovi Usmanovi (Zdroj: Instagram/UFC)

#Nigérijský bojovník a v súčasnosti už bývalý šampión welterovej váhy Kamaru Usman prehral v súboji s Angličanom Leonom Edwardsom v záverečnej minúte posledného kola. Usman mal celý súboj pevne vo svojich rukách a tesne pred koncom sa zdalo, že už len vyčkáva na bodové rozhodnutie. To však pre brutálny kop na hlavu neprišlo a Nigérijčan prišiel o miesto najlepšieho UFC bojovníka naprieč všetkými váhami.

Neuveriteľný comeback

Čoraz častejšie je možné sledovať v hlavných zápasoch galavečerov UFC fenomenálne otočky. O jednu takú sa pred vyše dvomi mesiacmi postaral aj Jiří Procházka. Za ním nasledovalo hneď niekoľko ďalších bojovníkov, ktorí jasne vo svojich hlavných zápasoch večera prehrávali, no napokon si pripísali víťazstvo. Medzi nich patria napríklad Marlon Vera, Jamahal Hill, Mateusz Gamrot alebo Josh Emmett.

Spolu s Procházkom však najvýznamnejší comeback predviedol práve Leon Edwards, ktorý vôbec nezačal zápas zle. Edwards v 1. kole Usmana vzal na zem, kde ho až do konca odkontroloval a pripísal si ho na svoju stranu. Zvyšné tri kolá už ale boli v jasnej réžii Usmana, ktorý predovšetkým svojím wrestlingom nedával svojmu súperovi žiadne príležitosti.

Podobne to bolo aj v 5. kole, v ktorom bol takisto Nigérijčan lepším bojovníkom. V druhej polovici kola rozhodca roztrhol klinč na pletive a vrátil bojovníkov do postoja. V ňom sa zdalo, že si Kamaru Usman všetko stráži a pohodlne si dokráča po ďalšiu obhajobu. Z ničoho nič však Leon Edwards kopol head kick, ktorým poslal bývalú P4P jednotku do bezvedomia.

Leon Edwards KO’d Kamaru Usman 🤯🏔 Follow @mountainmma🏔 Follow @mountainmm…⁣ ..⁣.⁣#khabibnurmagomedov #khabib #khabibtime #khabibchamp #mountainmma

Posted by Mountain MMA on Sunday, August 21, 2022

Mimoriadne úspešný návrat

Na hlavnej karte turnaja UFC 278 sa predstavila aj Češka Lucie Pudilová. Tá sa do najlepšej svetovej organizácie pozrela už po druhýkrát, keďže po jej prvom pôsobení so skóre 2-5 bola z UFC prepustená. Na rozbeh v staronovej organizácii dostala prijateľnú súperku Wu Yanan, proti ktorej bola Pudilová považovaná za favoritku.

Presne tak aj prebiehal celý zápas. Pudilová išla už od prvých minút len striktne po takedowne, ktorý sa jej na začiatku oboch kôl aj podaril doručiť. Na zemi si s čínskou súperkou potom robila, čo sa jej zachcelo. To vyústilo v jednostrannú dominanciu, ktorú napokon zakončila tvrdými lakťami z plného mountu. Česká bojovníčka si tak pripísala prvé ukončenie od roku 2016.

Kto bude najbližším vyzývateľom Leona Edwardsa pri jeho prvej obhajobe šampióna?

Zdroj: hashtag.sk