Udalosti minulého týždňa: Fantastické zvery nezarobili, končí sa filmový svet Harryho Pottera?

Dumbledore z filmu Fantastické zvery

Dumbledore z filmu Fantastické zvery (Zdroj: Warner Bros.)

#S novým týždňom prichádza aj nový weektag. Dnes sa dozvieš viac o novej forme predplatného, ktoré Netflix čochvíľa predstaví, prečo sa naše nebo stáva smetiskom a čo je tomu na vine, akú novú Barbie vytvorili v Matteli a ktoré účty na Instagrame majú najviac followerov. Ktorá novinka ťa najviac zaujala?

#1 Netflix zmení pravidlá predplácania

Netflix môže v nadchádzajúcich rokoch ponúknuť lacnejšie predplatné, ktoré bude podporované reklamami. V najnovšom prieskume ziskov spoločnosti spolupredseda predstavenstva Reed Hastings prezradil, že streamovací gigant v súčasnosti pracuje na ponuke a že „v priebehu budúceho roka alebo dvoch“ dokončí podrobnosti o týchto plánoch.

Už v marci začal Netflix testovať funkciu v Čile, Kostarike a Peru, ktorá umožnila predplatiteľom pridať dvoch „podčlenov“, ktorí získajú svoje vlastné prihlasovacie údaje a profily za 3 doláre. Ide pritom skutočne len o zlomok toho, čo stojí plné členstvo, ale Netflix aspoň získava niečo aj od ľudí, ktorí by si za normálnych okolností len požičali prihlasovacie údaje svojich priateľov.

Netflix bude mať lacnejšie predplatné: Bude to mať však jeden menší háčik

#2 Končí sa filmový svet Harryho Pottera?

Vyzerá to tak, že sa nemusíme dočkať nových Fantastických zverov. Pôvodné plány ešte z roku 2016 hovorili o pätici filmov, no po slabých tržbách sa tento potenciál otriasa v základoch. Snímka zarobila za dva týždne niečo cez 207 miliónov, čo však nepokryje ani samotné základy.

V prípade, že by Warner zažil takúto situáciu pred posledným filmom, zrejme by obetoval financie na ukončenie série. No ostávajú dva filmy a preto je situácie neistá. Štúdio môže zakopnúť a v konečnom dôsledku prísť o stámilióny kvôli niekoľkým skalopevným fanúšikom.

Nastáva tak obava, čí prídeme o filmový svet Harryho Pottera? Hollywoodske štúdia dnes viac zajímajú peniaze ako prestíž a preto je reálne možné, že aj svetová značka Harry Potter skončí podobne ako Eragon. My ti však na film odporúčame zájsť.

#3 Naše nebo sa stáva smetiskom

Nočná obloha bola zdrojom ľudskej inšpirácie po tisícročia. Opýtaj sa samého seba, či niekedy len tak neotočíš hlavu hore a nepozeráš sa na hviezdy vzdialené mnoho svetelných rokov od nás. Situácia sa však v posledných rokov začína meniť.

Znečistenie našej obežnej dráhy je čím ďalej tým horšie a fotky nočnej oblohy dnes vyzerajú inak ako pred desiatimi rokmi. Čo je na vine a ako bude situácia vyzerať v budúcnosti?

Odborníci varujú, nebo sa stáva smetiskom! Po prvýkrát v ľudskej histórii nebudeme môcť vidieť nočnú oblohu, je to oveľa horšie, ako sme predpokladali

#4 Duna 2 sa začne nakrúcať cez leto

Po úspechu jednotke (aj skôr akademickom) sa dočkáme pokračovania v podobe sequelu, ktorý dorozpráva príbeh prvej knihy. Nový film začína nakrúcanie už 18. júla a trvať by malo do zimy.

K doterajšiemu ansámblu sa pridajú Florence Pugh (Malé ženy, Midsommar) ako princezná Irulán a Asutin Butler (Once Upon a Time in Hollywood, Elvis) ako Feyd-Rautha. Hlavou postavou dvojky by sa mala stať Chani, ktorý si zahrá Zendaya.

#5 Barbie kráľovná Alžbeta II.

Barbie je azda najpopulárnejšia hračka na svete, s ktorou sa hralo azda každé malé dievča. Populárna americká spoločnosť na výrobu hračiek prišla pri príležitosti 70 výročia, ako sedí britská kráľovná na tróne, s unikátnou hračkou. Nová bábika Barbie vyzerá ako britská kráľovná.

Tento rok je to už 70 rokov ako britská kráľovná Alžbeta II. zasadla na trón. Stala sa tak jedinou britskou panovníčkou, ktorá oslávi platinové jubileum.

Unikátna bábika Barbie, akú si ešte nevidel: Mattel vytvoril hračku britskej kráľovnej

#6 Nové Playstation Plus príde aj na Slovensko

Sony prednedávnom ohlásilo nové PlayStation Plus, ktoré ponúkne trojicu predplatného. Viac sa o ňom dozvieš v samostatnom článku. Tentokrát sme sa dozvedeli, že príde aj na Slovensko a to hneď 22. júna.

Zatiaľ však nemáme informácie, ako bude predplatné fungovať na účtoch, ktorým starý systém vyprší po tomto dátume. Ideálna by bola možnosť pokračovať alebo doplatiť si za vyššie predplatné.

#7 Najsledovanejšie účty na Instagrame

Pred menej než dvanástimi rokmi sa naše vnímanie sveta sociálnych sietí zásadne zmenilo. Dovtedy tak milovaný Facebook z trónu zosadil Instagram, ktorý priniesol totálnu revolúciu – namiesto textov či statusov sa ťažiskom stali fotografie a neskôr aj videá.

Autormi Instagramu sú Mike Krieger a Kevin Systrom. Práve Krieger zdieľal na Instagrame vôbec prvý príspevok – fotografiu prístavu South Beach Harbor. Systrom o pár hodín zdieľal fotografiu psa a nohy jeho priateľky. Odvtedy sa Instagram stal predmetom mnohých debát, je predmetom skúmania zo strany odborníkov na sociálne siete a tiež psychológov, ktorí skúmajú vplyv zdieľania dokonalých fotografií z rôznych odvetví života na našu psychiku.

Rebríček Top 10 nasledovanejších účtov na Instagrame: Umiestnili sa Kardashianky, slávni futbalisti aj speváčky, no číslo jedna ťa totálne šokuje!


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, comicbookmovie.com, blog.playstation.com, digitalspy.com
Odporúčame