Netflix bude mať lacnejšie predplatné: Bude to mať však jeden menší háčik

otvorená aplikácia Netflix na notebooku v posteli

Netflix bude mať lacnejšie predplatné (Zdroj: Unsplash/Thibault Penin)

#Netflix môže v nadchádzajúcich rokoch ponúknuť lacnejšie predplatné, ktoré bude podporované reklamami. V najnovšom prieskume ziskov spoločnosti spolupredseda predstavenstva Reed Hastings prezradil, že streamovací gigant v súčasnosti pracuje na ponuke a že „v priebehu budúceho roka alebo dvoch“ dokončí podrobnosti o týchto plánoch.

Už v marci začal Netflix testovať funkciu v Čile, Kostarike a Peru, ktorá umožnila predplatiteľom pridať dvoch „podčlenov“, ktorí získajú svoje vlastné prihlasovacie údaje a profily za 3 doláre. Ide pritom skutočne len o zlomok toho, čo stojí plné členstvo, ale Netflix aspoň získava niečo aj od ľudí, ktorí by si za normálnych okolností len požičali prihlasovacie údaje svojich priateľov.

Netflix stráca predplatiteľov

Novinka by mohla mať veľký zmysel aj pre spoločnosť. Netflix totiž stratil v prvom štvrťroku 2022 približne 200-tisíc predplatiteľov, čo je vývoj, ktorý ukazuje na silnejšiu konkurenciu, neschopnosti expandovať na niektorých územiach v dôsledku technologických obmedzení a zdieľania účtov. Zdá sa, že 222 miliónov domácností platí za Netflix, ale viac ako 100 miliónov ďalších si len zdieľa tieto účty.


Film, ktorý nikto nechce vidieť, no všetci si ho pozrú: 365 dní dostane koncom apríla pokračovanie na Netflixe


Hastings taktiež objasnil, že členstvá podporované reklamou budú pridané ako úrovne a členovia, ktorým nevadí platiť plné poplatky za predplatné, nemusia sledovať reklamy. Je celkom jasné, že to funguje pre Hulu, robí to Disney, urobila to HBO. Nepochybujeme o tom, že to funguje,“ povedal. Výkonný riaditeľ tiež dodal, že Netflix bude iba vydavateľom a že nebude sledovať používateľské údaje, aby sa zhodovali s reklamami, ako to robia niektorí jeho konkurenti.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame