Nové PlayStation Plus je poriadnou konkurenciou pre Xbox: Viac ako 700 hier a neodolateľná cena!

Sony ohlásilo nové PlayStation Plus

Sony ohlásilo nové PlayStation Plus (Zdroj: Pexels.com/JESHOOTS)

#Koncom minulého roka sme ťa informovali, že v Sony pracujú na novej podobe PlayStataion Plus, ktoré by sa malo podobať na Game Pass od Xboxu. Ukázalo sa, že leaky boli skutočne pravdivé a Sony ohlásilo nové PlayStation Plus. Bude sa skladať z trojice predplatných a ak si spokojný s podobou, akú máš teraz, môžeš ju aj naďalej v pokoji využívať. To však prídeš o viac ako 700 hier v knižnici.


Šušká sa o zmenách: PlayStation pracuje na obdobe Xbox Game Pass


Jedna spoločná platforma

Tak ako sa predpokladalo, nová podoba PS Plus spojí doterajšie PlayStation Plus v Európe a PlayStation Now v Amerike. Spoločne tak vytvoria jednu spoločnú platformu, ktorá by mala potešiť hráčov ako hrami, tak aj cenou. Platiť budeme môcť mesačne, po kvartáloch alebo v ročných splátkach. Samozrejme, čím dlhšie obdobie, tým lepšie cena v pomere za mesiac.

Taktiež bolo pravdou, že Sony chce prepojiť staršie PS2 a PS3 hry s novými konzolami. Doteraz to bolo nemožné a museli sme čakať na samotné remastre, ktoré zvyčajne dopadli horšie, ako sme čakali. Tentokrát v Sony popracovali na patchoch a preto bude môcť hrať staršie hry aj na nových konzolách bez nutnosti remasteru.

Do knižnice pribudne aj Returnal
Do knižnice pribudne aj Returnal (Zdroj: Housemarque)

Tri verzie predplatného

Sony myslelo aj na ľudí, ktorí nechcú zmenu. Dotkla by sa aj ich peňaženiek. Problém vyriešili trojicou predplatných, z ktorých staré známy PS Plus ostáva a pribudnú dve alternatívy s novými alebo s novými + staršími hrami.

PlayStation Plus Essential

Toto je základná verzia, ktorú poznáme už viac ako desať rokov. Jej benefity sú stále minimálne dve hry mesačne (ak vlastníš PlayStation 5, tak až tri), exkluzívne zľavy na vybrané hry, herný obsah alebo hernú menu, úložisko na cloude a prístup k multiplayeru. Nemenia sa ani platové podmienky.

Cena: 8,99 eur/mesiac; 24,99 eur/kvartál; 59,99 eur/rok

PlayStation Plus Extra

Ak si chceš predplatiť službu Extra, budeš v nej mať zahrnuté všetky benefity z Essential, teda nové hry, zľavy, cloud a podobne. Pribudne však knižnica hier, ktorá sa bude obmieňať a ponúkne ako exkluzivity, tak aj cross-platformové hry. V ponuke by sa malo nachádzať viac ako 400 hier (ale zrejme nie hneď pri štarte) a to ako pre PS4, tak aj pre PS5. Za túto knižnicu si budeš priplácať.

Cena: 13,99 eur/mesiac; 39,99 eur/kvartál; 99,99 eur/rok

PlayStation Plus Premium

Premium je najdrahšou službou a bude zahŕňať benefity z Essential, aj z Extra. Okrem nových hier, zliav, cloudu a knižnice však dostaneš aj prístup k spomínaným starým herným klasikám. Tie by sa mali skladať z toho najlepšieho, čo na PSP, PS2 a PS3 vyšlo a ty si to budeš môcť zahrať pokojne aj na PlayStation 5. Dohromady by malo ísť o cca. 340 starých hier, takže spoločne bude knižnicu časom tvoriť viac ako 700 hier. Priplatíš si len minimálne.

Cena: 16,99 eur/mesiac; 49,99 eur/kvartál; 119,99 eur/rok

Nové hry na rozbeh

Nová podoba PlayStation plus bude spustená v júni. Na začiatok dostaneme AAA hry z minulého roka ako napríklad akčný Returnal či Spider-Man: Miles Morales. Tešiť sa ale môžeš aj na Mortal Kombat 11, God of War či mysteriózny Death Stranding. Vyzerá to tak, že leto bude patriť hráčom.

Ktoré PlayStation Plus si budeš predplácať ty?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, blog.playstation.com
Odporúčame