VIDEO Toto si ešte nevidel: Zoznám sa s Justinom, ktorý je 13-násobný majster sveta v točení pizzového cesta

Photo by Vaishnav Chogale on Unsplash

#Vo svete existuje množstvo ľudí, ktorí sa venujú netradičným koníčkom a sú v tom úspešní. Platí to aj o Američanovi, Justinovi Wadsteinovi, ktorý je už 13-násobný majster sveta v točení pizzového cesta. Ako hovorí sám Justin, cesto je preňho ako tanečná partnerka, keďže sa neustále pohybuje a „tancuje“ okolo neho.

Väčšina z nás pravdepodobne o takejto súťaži nikdy nepočula a preto nám ju trošku priblížil. Zúčastniť sa vraj nemôže hocikto, ale iba pracovník pizzérie. Organizátori súťaže tak chcú, aby sa zapájali iba ľudia, ktorých toto remeslo živí. Ďalšou zaujímavosťou je, že cesto, s ktorým súťaží a predvádza triky, nie je rovnaké ako to, ktoré sa podáva zákazníkom. Je v ňom totiž oveľa viac soli, ktorá pomáha držať lepšiu konzistenciu a z toho dôvodu by nebolo príliš chutné.

Svoju prvú súťaž mal za sebou už v roku 2005 v Las Vegas, pričom už vtedy skončil v rámci USA na popredných miestach a v rámci celého sveta na krásnom 5. mieste. V súčasnosti má na svojom konte už spomínaných 13 majstrovských titulov, okrem toho však vyhral aj Pizzový triatlon, či cenu za najrýchlejšie točenie pizze. Vychutnaj si jeho neskutočné triky.

Zdroj: wired.com, wikipedia.org
Odporúčame