TEST jahodových čajov: Zo zloženia sme boli zhrození, takýto je výsledok!

jahodový čaj

Testovali sme jahodové čaje (Zdroj: Hashtag.sk)

#Preferuješ ovocné čaje? Potom tvojej pozornosti isto neunikla jahodová príchuť. Tú je pomerne ľahké v obchodoch nájsť, pretože jahody patria k obľúbeným druhom ovocia. V našom najnovšom teste sme sa zamerali na jahodové čaje. Zaujímal nás pomer jahôd obsiahnutých v zložení, ale tiež vôňa či pomer ceny a kvality. Ako to dopadlo?

Bercoff Jahoda ovocný čaj

 • Cena: 1,99 eur
 • Celková váha: 40 g
 • Zloženie: ibiš lekársky, jahody, sušené jablko, plod arónie, arómy

Ovocný čaj značky Bercoff stál približne dve eurá. Obal upúta pekným vyobrazením jahôd. Vďaka popisu sa tiež dozvedáme, že čaj obsahuje 61,5 % ovocia. V zložení sú jahody zastúpené v pomere 25 %. Páči sa nám, že každé vrecúško je zabalené aj samostatne. Milo pôsobí aj nápis, že ide o čaj tvorený srdcom.

(Zdroj: Hashtag.sk)

Po zaliatí vrecúška je z hrnčeka cítiť jahody. Vôňa je na čaj pomerne výrazná a tiež ľahko identifikovateľná. Chuť je príjemná, sladkastá, ale prijali by sme, aby sme v čaji viac cítili samotné jahody.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Chuť: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zrozumiteľnosť informácií na obale: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

Teekanne Strawberry Sunrise

 • Cena: 1,99 eur
 • Celková váha: 50 g
 • Zloženie: Ibištek, jablko, šípka, aróma jahôd, pomarančová kôra, jahody (1 %)

Podobnú cenu má aj čaj od Teekane. Rozdiel je však v hmotnosti, balenie má totiž o 10 gramov navyše než predchádzajúci výrobok. V tomto prípade vo vizuále dominuje box s jahodami vyobrazený na pozadí východu slnka, čo dokumentuje aj samotný názov produktu.

(Zdroj: Hashtag.sk)

Zarazilo nás však zloženie. Okrem ibišteka, jablka, šípok a pomarančovej kôry sú v zložení aj jablká, ale len v žalostnom 1 % zastúpení. To sa odráža aj na vôni a chuti. Po zaliatí je z čaju cítiť iba minimálna sladkastá vôňa. Neuhádli by sme však, že ide o jahody. Chuť je príjemná, ale opäť musíme zdôrazniť, že nie jahodová.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST šľahačiek v spreji: Vieme, ktorá dobre chutí a rýchlo nespľasne!

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚪⚪⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚪⚪⚪
Chuť: ⚫⚫⚪⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zrozumiteľnosť informácií na obale: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

Stockwell Strawberry Flavour

 • Cena: 0,69 eur
 • Celková váha: 40 g
 • Zloženie: Jablká, ibištek (25 %), čierne ríbezle, slivky, arómy, jahody (2 %), regulátor kyslosti (kyselina citrónová)

Najnižšiu cenu spomedzi testovaných má tretí produkt, ktorý sme zakúpili v sieti potravín Tesco. Červený obal s troma jahodami je vcelku výrazný, v podstate neurazí, ale ani extrémne nenadchne. Farba nasvedčuje, že by naozaj malo ísť o jahodový nápoj. Stálo nám to za ochutnanie? 

(Zdroj: Hashtag.sk)

V zložení sa nachádzajú podľa údajov na obale jahody iba v 2 % zastúpení. Vôňa je nevýrazná a chuť trochu kyslastá, a to aj napriek tomu, že čaj obsahuje regulátor kyslosti. Chuť jahôd sme však po odpití hľadali naozaj márne.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚪⚪⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚪⚪⚪
Chuť: ⚫⚫⚪⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zrozumiteľnosť informácií na obale: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

Lipton Strawberry & Rhubarb

 • Cena: 2,49 eur
 • Celková váha: 50 g
 • Zloženie: Ibištek, jahody (22 %), prírodné arómy, rebarbora (14 %), sladké drievko, šípky

Aj keď sa jahody už tradične spájajú s červenou farbou, výrobca stavil pri obale viac na ružovú. Treba však zdôrazniť, že ide o čaj, ktorý kombinuje jahodu s rebarborou.

(Zdroj: Hashtag.sk)

V zložení sa uvádza ibištek, jahody až v 22 %, prírodné dochucovadlá, ktoré dopĺňa spomínaná rebarbora, sladké drievko a šípka. Zloženie hodnotíme mimoriadne pozitívne.

Po zaliatí vrecúška má čaj hnedo-červenú farbu. Vôňa je sladká, príjemná. Skôr ako jahody alebo už spomínaná rebarbora, by sme to však prirovnali k vanilke. Ťažko povedať. Chuť je prekvapivo priemerná. Síce sladká, ale málo jahodová.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zrozumiteľnosť informácií na obale: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST tresky v majonéze: Vyskúšali sme aj popularizovanú fit novinku, ako nás oslovila?

Pickwick Sweet Strawberry

 • Cena: 2,05 eur
 • Celková váha: 40 g
 • Zloženie: Jablčná drvina, ibištek, aróma, kúsky jahôd (1 %)

Pri minulom teste sme mali zo značky Pickwick veľmi zmiešané pocity. Napravila si u nás reputáciu? Rozhodne zaujme cena, ktorá nepatrí medzi tie najnižšie. Podľa obalu vieme ľahko identifikovať, že ide o jahodovú príchuť. Škatuľka kombinuje červenú so zelenou farbou.

(Zdroj: Hashtag.sk)

V zložení sa uvádza, že čaj obsahuje až 50 % jablčnej drviny, ďalej ibištek, arómu a kúsky jahôd v chabom podiele jedného percenta. Po zaliatí vrecúška má čaj hnedo-červenú farbu, ktorá sa nijako nelíši od predchádzajúcich produktov. Vôňa je sladká, príjemná, ale opäť za nás málo jahodová. Vôňu sme takmer žiadnu necítili.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚪⚪⚪
Vôňa: ⚫⚪⚪⚪⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zrozumiteľnosť informácií na obale: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

Výsledok testu

Nájsť jahodové čaje v predajniach nebolo náročné. Napriek tomu boli často v kombinácii s inými druhmi ovocia. Každý z testovaných produktov nás prekvapil málo výraznou chuťou a často bohužiaľ aj slabým zastúpením jahôd.

V našom teste najlepšie obstál prvý testovaný produkt. Čaj obsahoval najväčší podiel jahôd, čo bolo pre nás jedným z kľúčových parametrov. Naopak, nabudúce by sme si rozmysleli kúpu Pickwicku aj čaju značky Stockwell.

(Zdroj: Hashtag.sk)

Ktorý z produktov najviac oslovil teba?

*Názory prezentované v uvedenom teste sú výlučne subjektívnym hodnotením redakcie a nepodliehajú komerčnej spolupráci. Hoci sa snažíme v každom teste obsiahnuť čo najviac produktov, článok nemusí obsahovať všetky výrobky dostupné na trhu v čase realizácie testu. Ako čitateľ môžeš rovnako vyjadriť svoj názor na produkty v záverečnej ankete, podeľ sa teda s ostatnými o svoje skúsenosti.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame