Túto dvojicu vyšiel výlet naozaj draho: Za bežný obed zaplatili astronomickú sumu

Bežný obed pre dve osoby ich stál v prepočte viac ako 90 eur (Zdroj: Freepik/freepik)

#Spomenieš si na svoje najdrahšie jedlo v živote, ktoré si kedy jedol? Myslíme, že gastro prešľapu tohto páru sa to nevyrovná. Bežný obed pre dve osoby ich stál v prepočte viac ako 90 eur. Sumu na bločku pokladali za chybu, no opak bol pravdou. Ak sa do Švajčiarska chystáš aj ty, daj si pozor, aby si neskončil ako títo nešťastníci. A zaujíma ťa, čo za dobrotu jedli?

Draho nie len pre turistov

Niektoré destinácie sú extrémne predražené. Ak si už čo-to pocestoval, tak vieš, že sú krajiny, v ktorých sa oplatí nakupovať potraviny, no cena ubytka ti zľavu dorovná, ale funguje to často aj naopak. V dnešnom svete, kedy pomaly platíš aj za každý nádych, nemôžeš čakať výrazné zľavy.

Prekvapený zostal aj pár z Austrálie, ktorý sa vybral na dovolenku do Švajčiarska. Ubytovali sa v priemernom hoteli, kde predpokladali, že dostanú aj celkom lacné stravovanie. Poriadne sa však prerátali!

Večera za 150 dolárov

Podľa zdroju zostal turistický párik poriadne šokovaný, keď zistili, že za ich jednoduchý obed si hotelová reštaurácia naúčtovala astronomických 150 austrálskych dolárov, čo je v prepočte približne 91,50 eura.

Na sume by nebolo možno nič zvláštne, keby sa stravovali vo vychýrenom podniku. Ich brušká však mali zasýtiť dva klasické hamburgery, hranolčeky a nealkoholický nápoj. Pár bol z tohto zážitku nemilo prekvapený, dokonca v príspevku na TikToku uviedli, že jedlo bolo chuťovo priemerné.

@mariaantoniouu21 Grindelwald🤯🇨🇭 did you also experience this too or live in Switzerland? Let’s chat!! #grindelwald #switzerland #travelswitzerland #traveltiktok #travelguides #traveltips #CapCut ♬ original sound – Maria | TRAVEL
 

Oplatí sa byť informovaný

Žena uviedla, že ak by jej v Austrálii naúčtovali za dva „hambáče“ takúto sumu, rovno by bez poďakovania odišla. Na dovolenke však takýto „podraz“ neočakávala, aj napriek tomu, že švajčiarske Alpy patria k tým drahším lokalitám.

Krajina im aj napriek tomuto nemilému „incidentu“ naozaj učarovala. „Švajčiarsko je jedna z najkrajších krajín, aké sme kedy navštívili. Žiadna fotka ani video nedokáže tú krásu skutočne zachytiť. Už sa nevieme dočkať, kedy sa tam vrátime,“ uviedla žena vo videu. Ďalej nádejným turistom odkazuje, že pred cestou do tejto krajiny je potrebné, aby si našetrili poriadny balík peňazí.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame