VIDEO Pred rokom Slováci ovládli internet svojim superhrdinským filmom: Teraz prichádza pokračovanie, ktoré musíš vidieť

Zdroj: YouTube/Ústav Automobilovej Mechatroniky FEI STU

#Univerzity sa už dlho snažia získať propagačnými videami nových študentov. Na technické univerzity sa prevažne hlásia skôr stredoškoláci ako stredoškoláčky. Ako teda motivovať dievčatá študovať techniku? Mladí vedci a študenti mechatroniky z Fakulty elektrotechniky a informatiky STU sa rozhodli nadviazať na svoj minuloročný fanfilm a natočili pokračovanie inšpirované blockbustrami Captain Marvel a Avengers: Endgame s názvom Päť kameňov mechatroniky: Prvá Avengerka.

Rovnako ako minule, aj teraz je film plný špeciálnych vizuálnych efektov a ty tak uvidíš aj cestovanie kvantovou ríšou alebo Starkove hologramy. Pre účely filmu bolo tiež pomocou 3D tlače vytvorených viacero marvelovských rekvizít, ako rukavica nekonečna, Lokiho žezlo, Mjolnir, Stormbreaker a podobne.

Zdroj: YouTube/Ústav Automobilovej Mechatroniky FEI STU

Tvorcovia sa snažili byť maximálne autentickí, celý produkčný tím vrátane hercov tak pochádza z fakulty, vrátane samotnej Prvej Avengerky. Táto študentka mechatroniky spolupracuje tiež na celouniverzitnom projekte STUBA Green Team, v rámci ktorého sa vyvíjajú a konštruujú elektrické formuly do medzinárodných súťaží. Vo videu tak napríklad nevidíš dabléra, ale Avengerka reálne jazdí na formule, pričom sa tiež podieľala aj na jej konštrukcii. A za to teda klobúk dole.

Fanfilm prezentuje bakalársky študijný program Automobilová mechatronika na FEI STU BA. Kladie dôraz na nové študijné zameranie „Inteligentné technológie a systémy“ orientované aj na moderné informačno-komunikačné technológie a automatizáciu v mechatronike. Celý si ho môžeš pozrieť nižšie. Čo naň hovoríš? Zaujal ťa natoľko, aby si išiel študovať tento odbor?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, Tlačová správa,
Odporúčame