VIDEO Novinka od organizácie Oktagon MMA: V nasledujúcich týždňoch si môžeme vychutnať Oktagon Underground

Zdroj: Oktagon MMA

#Momentálna situácia ohľadom pandémie nedovoľuje organizovať žiadne MMA turnaje. Preto sa promotéri najlepšej MMA organizácie na domácej scéne rozhodli prísť s úplne novým formátom projektu.

Pravidlá súťaže

Každý týždeň bude prebiehať 1 kolo na rôznych miestach po celom Česko-Slovensku. Podobne ako v Oktagon Výzve, súťaž bude prebiehať pyramídovým systémom, ktorý tvorí 8 bojovníkov. Súťaží sa v 4 váhových kategóriách – 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg. Piata váhová kategória do 61 kg bude patriť ženám. Víťazi si medzi sebou rozdelia dokopy 100 000 €.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma),

Zápas bude mať veľmi podobné pravidlá ako klasický MMA duel. Techniky postoja ostávajú zachované. To, na čo nie sme v MMA zvyknutí, budú 3-minútové kolá a systém, kedy po takedowne a následnej 3-sekundovej kontrole na zemi sa súboj vráti do postoja. Potom sa pripíše jednej strane úspešný takedown. Ak sa zápas po 3 kolách nerozhodne, nasleduje rozhodujúce štvrté. To znamená, že remíza v žiadnom prípade nemôže nastať.

Šancu dostanú aj bojovníci mimo Oktagonu

Ďalšia zaujímavosť tohto unikátneho projektu je možnosť prihlásiť sa do tejto súťaže ktorémukoľvek profesionálnemu MMA bojovníkovi. Tí sa sem môžu do stredy prihlásiť na ich oficiálnej stránke. Všetky turnaje budú môcť fanúšikovia sledovať prostredníctvom  Pay Per View.

Zdroj: oktagonmma.cz, YouTube,
Odporúčame