Čo bude s hviezdami posledného Oktagonu? Núka sa titulová odveta i zaujímavé súboje v ľahkej váhe 

Štrbák a Legierski (zdroj foto: Oktagon)

#Prvý tohtoročný turnaj organizácie Oktagon MMA priniesol množstvo zaujímavých zápasov a výsledkov. Ukázali sa nielen najväčšie hviezdy domácej scény, ale aj nádejné talenty, ktoré predviedli sľubné výkony smerom do budúcnosti. Čo však na víťazov a porazených čaká v najbližších týždňoch či mesiacoch? 

Tichota mieri do Prahy

Pomerne nová je na scéne trojica Jozef Jaloviar, Marek Kvasnica a Jakub Tichota. Tretí menovaný však už má naplánovaný ďalší zápas a to na turnaji Oktagon Prime 5 v Prahe. Jeho súperom by mohol byť Aziz Dauliatov, ktorý síce tri zo štyroch posledných duelov prehral, no vždy s náročnými súpermi. Jeho aktuálnym premožiteľom zo Šamorína je František Fodor. Ten sa po dvoch dôležitých víťazstvách šplhá rebríčkom nahor a už čoskoro sa núka napríklad súboj s Jaroslavom Jartimom. 

Jeden z najlepších výkonov podal na uplynulom galavečeri talentovaný Leo Brichta. Český zápasník síce naďalej dúfa v zápas s Jakubom Dohnalom, no ten sa vzájomného stretu stráni a tak by najbližším súperom Brichtu mohol byť Jakub Bahník či jeden z dvojice Marek Bartl – Jan Malach. Obaja však majú naplánované svoje zápasy v Ostrave a nie je isté či by sa dokázali poriadne pripraviť na máj, kedy sa spomínaný Brichta predstaví v Prahe. Zaujímavo môže dopadnúť aj budúcnosť Pavla Langera, ktorý by mohol naraziť napríklad na Miloša Petráška. 

Znovuzrodený Brož

Znovuzrodený výkon predviedol v Šamoríne Miroslav Brož. Ten sa zastavil v „catchweight“ do 75 kilogramov a na ceste do ľahkej váhy určite nebude mať jednoduchú úlohu. Ukázalo sa však, že mu nižšia váhová kategória vyhovuje a v širokej konkurencii zápasníkov môže v sedemdesiatke urobiť poriadny prievan. Dominantný výkon podal tiež Vojto Barborík, na ktorého zrejme bude čakať ďalší zahraničný súper, keďže v perovej váhe na domácej scéne príliš na výber nie je.

Boráros myslí na Ostravu

Budúcnosť Gábora Borárosa je na prvý pohľad známa. K naplánovanému súboju s Nemcom Niklasom Stolzem ale nemusí dôjsť v Ostrave. Miláčik slovenského publika momentálne čaká na verdikt lekárov, či môže pokračovať v príprave na ďalšiu výzvu. Ak by sa zápas napokon neuskutočnil, núka sa jeho presun na jeden z ďalších turnajov s označením Prime alebo rovno na galavečer Oktagon 17 do Bratislavy. Pomerne nejasná je aj situácia okolo Ľudovíta Kleina. Ten sa môže predstaviť dokonca v UFC, no ak by predsa v Oktagone ešte zápasil, zrejme by to opäť bol zahraničný súper. 

Odveta vyrovnaného duelu

Zaujímavo sa to môže vyvinúť v ľahkej váhe s dvojicou Mateusz Legierski Miroslav Štrbák. Čerstvý šampión organizácie by po nejakom tom oddychu mohol dostať víťaza zápasu Karol Ryšavý – Ronald Paradeiser. To je momentálne najpravdepodobnejší scenár, avšak v hre je stále aj odveta so Štrbákom, keďže išlo o mimoriadne vyrovnaný súboj. Pre slovenského bojovníka sa núka napríklad Jakub Dohnal, či jeden zo spomínanej dvojice Ryšavý – Paradeiser. Nech to dopadne akokoľvek, určite sa fanúšikovia majú na čo tešiť. 

Odporúčame