VIDEO Banská Bystrica zažila najlepšiu výškarskú súťaž na svete: Atletické podujatie podškrtli fantastické výkony

Zdroj foto: Flickr.com/tableatny

#Míting v skoku do výšky pod názvom Banskobystrická latka je každoročným skvelým podujatím, na ktoré s radosťou cestujú výškari z celého sveta. Zúčastňujú sa ho nielen Európania ale často aj atléti z Karibiku alebo USA. Najnovšie má podujatie  štatút European Athletics Indoor Special Premium. To je najvyššie možné hodnotenie v rámci európskych halových mítingov. Navyše, takýto štatút získalo ako jediné výškarské podujatie.

Siedma priečka patrila mítingu aj v rámci svetového bodovania špecializovaných mítingov v roku 2019. Banskobystrická latka je teda svetovou špičkou, o čom sme sa mohli presvedčiť aj počas včerajšej súťaže. Hala bola plne vypredaná a nabitá skvelou atmosférou. Atléti skáču na tomto podujatí vždy na sebou vybranú hudbu, vďaka ktorej sa dokážu lepšie uvoľniť alebo sústrediť.

Na súťaži atakovali súťažiaci v mužskej kategórii výšku 233cm, čo je aktuálne aj najlepší svetový výkon roka. V súťaži ostali napokon Bahamčan a Kubánec, ktorí sa postarali o najväčšiu show. Na súťaži nechýbali ani Slováci, no za bitkou o pódium ďaleko zaostali, aj keď slovenská reprezentantka Dunajská atakovala svoj osobný rekord. V súťaži mužov napokon zvíťazil Kubánec Luis Zayas a v súťaži žien triumfovala Ukrajinka a aktuálna vicemajsterka sveta Jaroslava Mahučichová.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame