Veľké hlasovanie sa začína: O tento projekt sa bijú viaceré mestá po celom Slovensku!

K Park.

Počul si už o projekte K Park od Kauflandu? Zdroj: Kaufland

#Chceš si ísť zašportovať, zacvičiť, len tak si sadnúť a oddychovať či stretnúť sa s kamarátmi? Práve v tvojom meste môže vyrásť zaujímavý projekt, o ktorý je obrovský záujem. Zahlasovať zaň môžeš aj ty. Vysvetlíme ti, ako na to.

Najviac Slovákov športuje doma

Podľa prieskumu Eurobarometer z minulého roku až 43 % Slovákov vôbec nešportuje. Rozumie sa pod tým akákoľvek aktivita, ktorá má súvis so športom. Sme síce výrazne aktívnejší než Gréci (nešportuje až 68 %) a Portugalci (75 %), ale zaostávame napríklad za Fínmi (iba 8 % ľudí nešportuje) a Švédmi (12 %). 

Napriek tomu sme lepší ako európsky priemer. Najviac športových aktivít majú mladí Slováci vo veku od 15 do 24 rokov (54 %). Najčastejšie cvičíme a športujeme doma (až 67 % opýtaných). V tom sme úplne odlišní ako väčšina obyvateľov EÚ, ktorí doma cvičia oveľa menej (v priemere iba 37 %). 

K Park môže byť aj v tvojom meste

V parku či prírode cvičí približne 49 % Slovákov. K vyššiemu číslu by mohlo prispieť aj viac kvalitných športovísk dostupných po celej krajine. Počul si o projekte K Park od Kauflandu? V siedmich mestách ho už ľudia využívajú, v ďalších troch je vo výstavbe.

K Park je športovo-oddychový areál, kde môžeš relaxovať, stráviť čas na čerstvom vzduchu a čaká na teba mnoho aktivít. Nájdeš tu nielen oddychové sedenie a upravenú zeleň, ale aj skate prvky, streetball, workoutovú konštrukciu, ping-pong alebo lezeckú stenu. A to všetko môže byť aj v tvojom meste.

Hlasuj rýchlo a jednoducho

Tretí ročník projektu K Park ide do finále. Hlasovanie sa začalo 17. 8. a bude trvať až do 20. 9. 2023. Výherné mestá/mestské časti budú vyhlásené o deň neskôr. Ak chceš hlasovať, môžeš tak urobiť ihneď.

Stačí sa iba zaregistrovať so svojou e-mailovou adresou alebo prihlásiť do svojho účtu. Následne dostaneš výzvu na zadanie mobilného čísla, na ktoré dostaneš overovaciu SMS s vygenerovaným kódom. Po dokončení registrácie môžeš hlasovať za konkrétne mesto/mestskú časť. Dnes môžeš odoslať iba jeden hlas, ale zajtra ďalší. Čím viac hlasov, tým vyššia šanca na výhru.

Chcem hlasovať za K Park pre svoje mesto

Stavať sa bude až sedem ihrísk

Chceš aj ty K Park vo svojom meste? Zaregistrované mestá a mestské časti sú podľa počtu obyvateľov rozdelené do troch veľkostných kategórií podľa počtu obyvateľov. 1. veľkostná kategória: 30 000 obyvateľov a viac, 2. veľkostná kategória: 20 000 – 29 999 obyvateľov, 3. veľkostná kategória: 0 – 19 999 obyvateľov.

V každej veľkostnej kategórii sa postavia dva K Parky. Siedmy, tzv. bonusový K Park získa mesto alebo mestská časť s najvyšším počtom hlasov počas celého trvania hlasovania, bez ohľadu na počet obyvateľov či prepočítaný počet hlasov. Možno sa dočká práve tvoje mesto.

Viac o projekte K Park

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Kaufland.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame