Trendy bundy Wellensteyn nosia robotníci aj hollywoodske hviezdy: Značka však pôvodne vôbec nemala vzniknúť

Foto: Facebook.com/Wellensteyn

#Modely tejto značky sú dnes synonymom kvality a praktického životného štýlu. Ak si chceš kúpiť bundu Wellensteyn vyjde ťa to poriadne draho. Za vysokou cenou však stoja prémiové materiály a dôsledný výskum nových technológií. Príbeh značky začal v Hamburgu a je skutočne zaujímavý.

https://www.instagram.com/p/B08lR7cgbgI/

Najskôr rybolov, potom oblečenie

Za vznikom obľúbenej značky stojí Adolf Wuttke. Ten sa však vo svojich podnikateľských začiatkoch nevenoval oblečeniu. Úspech mu prinášal rybolov a predaj výbavy do prístavov. Vďaka svojim patentovaným vynálezom menil výskum morských hlbín aj lodiarstvo ako také.

Zákazníci však rýchlo odhalili a ocenili jeho schopnosti a čoskoro túžili mať viac. Chceli, aby pre nich navrhoval aj rovnako kvalitné pracovné oblečenie. Wuttke takúto požiadavku vzal ako výzvu a vďaka tomu dnes poznáme značku Wellensteyn ako symbol prestížnych búnd. Ktovie, či by značka vznikla, keby sa Wuttke rozhodol nevyhovieť svojim zákazníkom a nevydať sa úplne iným smerom.

https://www.instagram.com/p/B0tIiRgCGyV/

 

Pre hollywoodske hviezdy aj robotníkov

Prémiovú kvalitu Wuttkeho textilných výrobkov osvedčili aj muži pracujúci vo vetre aj daždi na lodiach a v prístavoch. Veď kto by vedel lepšie oceniť nepremokavé a vetru odolné a funkčné oblečenie? Vetrovky Wellensteyn si však časom našli svoje miesto aj v šatníkoch milionárov a hollywoodskych hviezd. Z pracovného oblečenia sa totiž stal lákavý módny trend. Oblieka si ich napríklad aj Paul Rudd či Liam Hemsworth. Dokonca sa objavili vo viacerých prestížnych módnych časopisoch.

Za všetkým stojí dôsledný vývoj

Štýlové módne kúsky sú výnimočné najmä vďaka odolným materiálom, ktoré si firma sama vyrába a patrí tak k svetovým lídrom vo vývoji látok. Na svoje bundy používa viac ako 600 typov mimoriadne kvalitných tkanín, ktoré sa vlastnosťami podobajú na známejšie outdoorové materiály. Veľký boom, ktorý okolo ich kúpy v poslednej dobe nastal teda nie je len výsledkom trendu, ale aj spoľahlivosti.

Náš tip na párty: The Unpopular Party (Pil C, FOBIA KID a iní) – 6. 9. Ateliér Babylon, Bratislava. Lístky kupuj tu.

Zdroj: hashtag.sk, Wellensteyn.com
Odporúčame