TEST Mesiac sme si umývali vlasy ospevovaným šampónom za 20 eur: Ako dopadla kúra?

Test šampónu Joico Clarifying

Testovali sme profesionálny šampón na vlasy (Zdroj: Hashtag.sk)

#Šampón je must-have a rozhodne ho používa každý z nás. My sme sa tentoraz rozhodli otestovať výrobok profesionálnej vlasovej kozmetiky. Ako to dopadlo?

Zorientovať sa v záplave produktov dnes nie je vôbec jednoduché. Na trhu nájdeš šampóny, ktoré sú určené na rôzne použitia. Ich cena je od pár eur až po niekoľko stoviek. Dáva to zmysel, každý vlas je iný a vyhovuje mu aj iný typ produktu. V rámci našich testov sme sa rozhodli vyskúšať za teba profesionálnu vlasovú kozmetiku Joico. Testu sme podrobili šampón Joico K-PAK Clarifying. Boli sme totiž zvedaví, či s našimi vlasmi naozaj urobí zázraky.

Čo vieme o značke

Za značkou Joico stojí kaderník Stev Stefano, ktorý ju založil v roku 1975 v Los Angeles. Pozornosť získala najmä vďaka použitiu keratínu, ktorý začali pridávať do svojich produktov. Táto látka má pomôcť napraviť poškodené vlasy. Aj vďaka tomu si Joico mnohí spájajú so značkou, ktorá sa zameriava na rekonštrukciu vlasového vlákna.

Firma dodnes pri vývoji nových produktov spolupracuje s odborníkmi a vedcami. Ich produkty by nemali byť testované na zvieratách a takisto sľubujú, že ich obaly sú ľahko rozložiteľné. Dostupnosť tejto značky však nie je taká jednoduchá ako pri iných výrobkoch. Dá sa zakúpiť v niektorých kaderníctvach alebo objednať z internetu. V bežných drogériách sme na túto kozmetiku veru nenatrafili.

(Zdroj: Hashtag.sk)

Aký produkt sme testovali?

Joico K-PAK Clarifying je čistiaci šampón v 300 ml balení, ktoré stojí 23,20 eur. Podarilo sa nám ho však kúpiť v zľave pod 20 eur. Šampón je určený pre všetky typy vlasov. Výrobca uvádza, že produkt by mal vlas hĺbkovo detoxikovať a odstraňovať z neho zvyšky iných produktov.

Tiež má pomôcť odstrániť prebytočný olej a nečistoty z vlasu a pokožky na hlave. Zaujalo nás, že produkt by mal vlasom navrátiť lesk, podporiť pružnosť a tiež hydratáciu. Potvrdí sa to v našom teste?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Plánuješ kúpu ojazdeného auta? Pozor na klamárov, všímaj si tieto veci!

Obal s nádychom luxusu

Ten si samozrejme všimneš ako prvý. Kombinuje metalické odtiene striebornej a zlatej, čo by malo dávať, ako sa nazdávame, produktu luxusnejší nádych. Na nás to tak však nepôsobilo, aj keď uznávame, že je to vec vkusu.

Na bežný dotyk či použitie nevieme vyhodnotiť, či je obal vyrobený z rozložiteľného materiálu. Zdá sa nám, že je to klasický plastový obal. Otváranie produktu je jednoduché, rovnako aj jeho zatváranie. Vrchnák dobre drží na obale a produkt nevytekal ani pri preprave.

(Zdroj: Hashtag.sk)

Konzistencia

Konzistencia samotného šampónu je krémová a o čosi redšia, ale nijako nám to neprekážalo. Farba šampónu je biela až strieborná. Po nanesení na vlasy však cítime badateľný rozdiel oproti ostatným šampónom, ktoré sme doteraz používali a ktoré boli z bežného radu vlasovej kozmetiky z drogérie.

Tento šampón nám pri vmasírovaní do pokožky hlavy pripadal skôr ako kondicionér. Penivosť nie je zo začiatku takmer žiadna, dostaví sa až o chvíľku, aj to v malom množstve. Vieme, že penivosť nemusí byť známkou kvality. Subjektívne je to však iný pocit, než na aký sme boli doteraz zvyknutí. Prvé umytie v nás preto vyvolalo rozpačité pocity, ale neskôr sme si zvykli.

(Zdroj: Hashtag.sk)

Vôňa

Keď sme šampón vytlačili na ruku, vôňa bola príjemná. Nevieme ju dobre opísať, skrátka typická vlasová kozmetika. Škoda však, že vlasy po umytí nijako nevoňajú. Od kvalitnej vlasovej kozmetiky by sme očakávali dlhodobejší efekt.

Pocit čistoty

Nebadáme výrazný rozdiel v pocite čistoty medzi testovaným produktom a ostatnými bežne používanými šampónmi. Avšak, aj tento produkt splnil svoj účel. Po umytí boli vlasy na pocit suchšie a ťažšie sa rozčesávali.

Čo sme si však začali všímať po viac ako mesiaci testovania produktu bolo, že vlasy boli oveľa hydratovanejšie a pôsobili menej vysušené. Tiež sa nám subjektívne zdalo, že pôsobia menej poškodené.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Propagujú ich aj mnohí influenceri: Je v poriadku vlastniť fejkové veci?
Vlasy po prvom použití produktu (Zdroj: Hashtag.sk)
Vlasy po mesiaci používania produktu (Zdroj: Hashtag.sk)

Záverečné hodnotenie

Stojí za to kúpiť drahší šampón z radu profesionálnej vlasovej kozmetiky? Nuž, odpoveď nie je v tomto prípade jednoznačná. Po viac ako mesiaci používania sa nám zdali byť vlasy o čosi regenerovanejšie. Ako laici nevieme porovnať vplyv na vlasovú pokožku a v hĺbkovej štruktúre vlasu.

Pravdou však je, že z nášho pohľadu sme nemali pocit suchej pokožky na hlave, netvorili sa nám z produktu ani lupiny a ani vlasy sme si nemuseli umývať viac či menej častejšie ako inokedy.

Na druhej strane má produkt veľa atribútov, ktoré sa nám z laického pohľadu nezdajú dostatočné. Za danú cenu by sme očakávali napríklad výraznejšiu vôňu aj menej krajšie nadýchanejšie vlasy.

Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Spôsob nanášania: ⚫⚫⚫⚫⚫
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚫⚪
Pocit hydratácie: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame