Študenti, pozor na skúškové: Toto sú dôvody PRE a PROTI učeniu!

Foto: Unsplash.com

#Január, prvý mesiac v novom roku, je vždy obdobím, keď si človek dáva predsavzatia a určuje plány na celý rok. Pre pracujúcich je to častokrát mesiac, keď musia lepiť finančné rany po vianočnom míňaní, no a pre študentov? Pre študentov je január mesiacom, keď ich čaká zúčtovanie prebraného učiva a popasovanie sa s testami a skúškami.

unsplash.com

Aj vás vždy trápi dilema, či sa to naučiť všetko alebo nie? Potom vám v rozhodovaní pomôže náš miniťahák, kde sme zhrnuli 4 najpodstatnejšie dôvody pre učenie a rovnako aj 4 dôvody proti učeniu. Či už sa rozhodnete pre alebo proti, budeme vám držať palce, aby ste to úspešne zvládli.

PRE

1. Vedomosti využijete pre prax

Či už k učeniu budete pristupovať štýlom nabiflenia sa alebo pochopenia učiva, jedno je isté. To, čo máte v hlave, vám už nikto nezoberie a vy tieto vedomosti môžete neskôr využiť i pre prax. Uvidíte, že zamestnávatelia sa vždy radšej rozhodnú pre človeka, ktorý má aké-také poznatky, ako pre niekoho, kto nevie ani zaťať.

2. Očko u vyučujúceho

Platilo to odjakživa. Lepších študentov mali učitelia vždy radšej a táto výhoda sa vám môže zísť napríklad pri rozhodovaní, či sa vyučujúci prikloní k lepšej alebo horšej známke. A to ani nehovoríme o štátniciach.

3. Prospechové štipendium

Vedeli ste, že najlepší študenti z triedy dostanú za svoju snahu aj odmenu? Finančná injekcia nie je nikdy na zahodenie, najmä, ak ste študent.

unsplash.com

4. Neskutočne dobrý pocit zo seba

Možno to bude znieť zvláštne, ale predstavte si, že si dáte za cieľ dosiahnuť z testu aspoň C. Keď však prídu výsledky a vám tam zasvieti lepšia známka, wualá, ten pocit, keď sa cítite ako pán bude skvelý, verte nám.

PROTI

1. Budú aj opravné termíny

Nechce sa vám učiť? Nič to! Na zvládnutie skúšky máte zväčša tri pokusy, takže čo sa dá odložiť na zajtra…

unsplash.com

2. Možno dá vyučujúci testy z minulého roka

Hop alebo trop, ale prečo to neskúsiť? Tak vám stačí pozrieť si testy pár minút pred skúškou a máte to v suchu. Alebo ešte lepší nápad, naučiť sa zopár odpovedí aspoň na Éčko, to už neznie tak zle, že?

3. Je to len škola

Škola neznamená celý svet a už tobôž nie celý život. Dôležité je uvedomiť si, čo sú vaše priority a ak to škola momentálne nie je, tak fajn, aspoň v tom máte jasno.

unsplash.com

4. Čas sa dá využiť aj lepšie

O tom by vedeli svoje rozprávať najmä pracujúci študenti, ktorí ani nemajú čas na učenie. Ak si majú vybrať medzi tým, či si zarobia alebo sa budú doma drviť, voľba je jasná. Iný prípad je, ak si to povedia tí, čo uprednostnia napríklad alkoholické opijáše. Nuž, v škole to tak či tak odpíšete!

Téma skúškové na Hashtagu:
Obávané skúškové je tu! Prinášame vám 8 overených tipov, ako ho úspešne prežiť
Takto sa žije na slovenských internátoch: Študenti nám to ukázali na rovinu 

Odporúčame