Desivé povery z futbalu: Pápežov straší slávny klub, vražedná kliatba Ronaldovho spoluhráča

Štadión Santiago Bernabéu v Madride. Zdroj: Unsplash

#Aj slávne futbalové kluby či hráči trpia poverčivosťou. Niekedy to môže hraničiť až s totálnym šialenstvom. Nasledovné prípady vás presvedčia, že futbal nie je vždy len o góloch, ale aj tajuplných poverách či dokonca kliatbách. Niekedy vzbudzujú tak trochu strach, inokedy skôr úsmev a pobavenie.

Ronaldov spoluhráč prináša smrť

V Juventuse Turín sa všetko točí okolo Cristiana Ronalda, ale v súvislosti s kliatbou sa spomína jeho nový spoluhráč Aaron Ramsey, ktorý hral dlhé roky za Arsenal. Fanúšikovia totiž prišli so zaujímavou teóriou. Vždy, keď dá tento reprezentant Walesu gól, vraj zomrie nejaká známa osobnosť. Chcete dôkaz? Whitney Houstonová, Paul Walker, Bin Ládin, Steve Jobs, Muammar Kaddáfí, Robin Williams, David Bowie, či šípkarská legenda Eric Bristow. Možno len neskutočná zhoda náhod, ale je to tak – tesne pred ich smrťou totiž skóroval do siete súpera práve Ramsey.

Bielemu baletu pomohol až cesnak

Aj Real Madrid v minulosti veril, že je obeťou kliatby. Keď sa v roku 1912 sťahoval na nový štadión, päť rokov márne čakal na trofej. Vedenie sa z poverčivosti rozhodlo urobiť neobvyklý krok. Pod stredovým kruhom jeho členovia zahrabali strúčik cesnaku a dúfali, že klubu prinavrátia slávu. Výsledok? Biely balet vyhral Španielsky kráľovský pohár. Možno by mal Real nad niečím podobným rozmýšľať aj v súčasnosti. Fanúšikovia sa totiž pýtajú, či tento klub môže v konkurencii súčasnej Barcelony získať titul. Ty sa však na žiadne futbalové povery pozerať nemusíš a stav si na koho chceš. Využiť pri tom môžeš Futbalovú nádielku s poistkou od eTiposu. Ak teraz neuhádneš jeden zápas, dostaneš až polovicu vkladu späť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

@SergioRamos x @HazardEden_10 #HalaMadrid

Príspevok, ktorý zdieľa Real Madrid C.F. (@realmadrid),

Bez maskota sa nemôže hrať

Staronovým nováčikom v Nemecku bude túto sezónu znovu 1. FC Kolín. Historicky prvý šampión Bundesligy je poverčivý v súvislosti s maskotom. Tradíciu v podobe príchodu živého capa na ihrisko pred zápasom začali v roku 1950, keď dostal klub ako dar bývalé cirkusové zviera. Meno dostalo po trénerovi Hennesovi Weisweilerovi. Tým posledným bol jedenásť rokov capko Hennes VIII. S klubom zažil zostupy aj postupy a na zápase jednoducho nesmel nikdy chýbať. Objavila sa však u neho osteoartritída, a tak sa pobral do dôchodku do miestnej zoo. Ešte pred sezónou ale stihli predstaviť jeho nástupcu, Hennesa IX.

Dve udalosti desia pápežov

Náhoda, kliatba, niečo medzi nebom a zemou? Ťažko povedať. Rok 1978 – princ Michal si bral Mariu Christinu, FC Liverpool vyhral Pohár majstrov európskych krajín (dnes je to Liga majstrov), zomrel pápež Pavol VI. a dokonca aj jeho nástupca Ján Pavol I. Rok 2005 – princ Charles sa oženil s Camillou Parkerovou Bowlesovou, FC Liverpool triumfoval v LM, svet opustil Ján Pavol II. Rok 2019 – kráľovská svadba Lady Gabrielly Windsor a Thomasa Kingstona, Liverpool znovu ovládol Ligu majstrov a my veríme, že pápežovi Františkovi sa nič nestane! Hoci mal minulý rok svadbu princ Harry s Meghan Markle, pápež mohol byť kľudný – anglický klub totiž vo finále prehral.

Kaderník + fotka = Neymar

Väčšina hráčov má nejaký rituál, aby si k sebe pritiahli pani šťastenu. A ako bojuje s poverčivosťou Neymar? Mesačne minie dvetisíc eur len za to, aby sa mu ľudia starali o vlasy. Vždy pred zápasom totiž navštevuje kaderníka a pridáva fotku na sociálne siete. Či tam patrí aj jeho tradičné simulovanie, nevedno. A čo tvoj rituál? Stávkuješ napríklad výhradne z mobilu či cez internet? V tom prípade sa ti oplatí využiť Futbalovú nádielku s poistkou od eTipos. Stav si aspoň 4 zápasy z TOP líg s kurzom každého zápasu aspoň 1,50 a vkladom minimálne 10 EUR. Celkový kurz sa ti môže navýšiť od 10 až do 100%. Ak navyše neuhádneš 1 zápas, polovicu vkladu ti vrátia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Que Deus nos abençoe e nos proteja @nogueirafoto

Príspevok, ktorý zdieľa 3n310ta neymarjr (@neymarjr),

Trénerova kliatba trvá dodnes

Zrejme najznámejšia povera v súvislosti s futbalom. Maďarský tréner Béla Guttmann spravil z portugalskej Benficy Lisabon veľkoklub. Za tri roky vyhral dvakrát ligový titul, národný pohár a dva tituly v Pohári majstrov európskych zemí. Následne v roku 1962 požiadal o zvýšenie platu, odpoveď však znela nie. Od zlosti preto buchol dverami a predniesol legendárnu vetu: „Benfica najbližších sto rokov nevyhrá žiadnu európsku súťaž!“  Klub bol odvtedy osemkrát vo finále európskych súťaží, no ani raz nezvíťazil. Kliatba tak trvá už 57 rokov.

Stav si na futbal

Či už si poverčivý, alebo považuješ rituály a kliatby len za výmysel, staviť si z mobilu na futbalové zápasy môžeš aj ty. V eTIPOS.sk máš na výber bohatú kurzovú ponuku vrátane najlepších líg sveta, ako je anglická Premier League, nemecká Bundesliga, španielska La Liga, talianska Serie A či francúzska Ligue 1. Okrem toho na teba čakajú aj rôzne lákavé prémie – uvítací bonus 10 eur, vernostný bonus až 350 eur, kurzový bonus 100%, či aktuálna akcia Futbalová nádielka s poistkou. Stačí sa len registrovať, vybrať si bonus, ktorý ťa najviac oslovil a môžeš začať stávkovať. Využiť pritom môžeš iba svoj mobil a nemusíš kvôli tomu nikam chodiť.

CHCEM SI STAVIŤ NA ZÁPASY

Zdroj foto: Pixabay
Zdroj foto: Pixabay

 

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

Odporúčame