Seriálová mánia prepukne na jeseň naplno: Týchto 6 návratov by ste si nemali nechať ujsť

Netflix

#Môže sa zdať, že seriály v posledný rokoch dostávajú viac pozornosti, ako filmy. Paradoxne je to zrejme preto, že trvajú kratšie i dlhšie zároveň. Keď chcete pozerať epizódu, nemusíte investovať toľko času, ako do filmu a zároveň majú filmári priestor naplno rozvíjať charakter postáv, tak, aby sa sledovanie seriálu zmenilo na závislosť. Vybrali sme pre vás 6 takých, ktorých návrat bude počas jesene i zimy udalosťou.

Narcos

Premiéra 3. série: 1. septembra 2017

Smrťou Pabla Escobara sa príbeh kriminálky Narcos nekončí. V tretej sérii sa agent Javier Peña zameria na drogovú mafiu kolumbijského mesta Cali. Podľa toho, na akej úrovni boli prvé dve série sa naozaj máme na čo tešiť. Obrazovo i dejovo ide o jeden z najlepších seriálov posledných rokov.

Stranger Things

Premiéra 2. série: 27. októbra 2017

Len málo seriálov spôsobilo taký ošiaľ, ako sa podarilo minulý rok Stranger Things. Kombinácia skvelých detských hereckých výkonov, mysterióznej tematiky i retro nádychu 80. rokov prinieslo seriálu obrovský úspech. Druhá séria je tak očakávaná ešte viac, ako tá prvá. Podľa traileru sa máme na čo tešiť.

https://www.youtube.com/watch?v=vgS2L7WPIO4

The OA

Premiéra 2. série: Koniec roku 2017/Začiatok 2018

Seriál The OA bol rovnakým prekvapením ako Stranger Things. Mal tiež podobnú atmosféru a tak zostal trocha v jeho tieni. Napriek tomu išlo o vizuálne nesmierne zaujímavé dielo. Jeho druhá séria vyjde koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Ak ste nevideli prvú sériu, horúco odporúčame.

Berlin Station

Premiéra 2. série: Koniec roku 2017

Kriminálka so špiónskym nádychom, ktorá sa odohráva v nemeckom hlavnom meste prinesie druhú sériu koncom roku 2017. Berlin Station sa venuje zaujímavej téme tajných služieb a whistleblowerov. Odkazuje tak na WikiLeaks i podobné kauzy posledných rokov.

South Park

Premiéra 21. série: 23. augusta 2017

South Park je klasikou, ktorá medzi začínajúcimi seriálmi príliš nemá čo robiť. Pravda je však taká, že posledné série South Parku skutočne prekročili očakávania. A tým, že jednotlivé epizódy na seba naväzovali vlastne vytvorili pomerne prekvapivý dej. Séria číslo 21 tak bude určite super.

Black Mirror

Premiéra 4. série: Jeseň 2017

Zaujímavosťou seriálu Black Mirror je to, že každá epizóda má svoj vlastný dej, ktorý na nič iné nenadväzuje. Sú to tak vlastne televízne filmy. Typická pre ne je kritika súčasnej spoločnosti cez optiku futuristickej atmosféry. Na jeseň sa tento britský seriál vráti už svojou 4. sériou.

 

Seriálová mánia naplno: 7 seriálov, ktoré možno nepoznáte, ale mali by ste!

Odporúčame