Seriálová mánia naplno: 7 seriálov, ktoré možno nepoznáte, ale mali by ste!

pixabay.com

#Seriály sa nemali nikdy v histórii tak dobre, ako sa majú dnes. Kedysi sa čakalo roky kým prídu na obrazovky českých alebo slovenských televízií, na každý ďalší diel sa zase čakalo ďalšie týždne, častokrát ponúkli hrozný dabing, prípadne sa nikdy v našej distribúcii neobjavili. S internetom prišiel zlatý vek seriálov, produkčné spoločnosti ich začali nakrúcať čoraz výpravnejšie. Keďže všetky diel Game of Thrones, Narcos alebo True Detective máte už napozerané, vybrali sme pre vás 10 komediálnych seriálov, na ktoré sa zabúda, napriek tomu sú skvelé. Poďme na to.

It’s Always Sunny in Philadelphia

V januári odštartovala už neuveriteľná 12. séria tohto seriálu z prostredia írskeho baru vo Philadelphii. Napriek tomu tento seriál nikdy nevyhral žiadnu cenu a pri živote ho drží pravdepodobne len jeho nízkorozpočtovosť a fanúšikovská základňa, ktorá naňho nedá dopustiť. It’s Always Sunny in Philadelphia, v ktorom od druhej sérii hrá svoju životnú rolu dekadentného starca aj Danny DeVito, je majstrovským seriálom čo sa týka politickej nekorektnosti a tvrdých vtipov na adresu úplne čohokoľvek a kohokoľvek. Ak by ste chceli skúsiť testovací diel, odporúčame čokoľvek z 3. až 5. série.

https://www.youtube.com/watch?v=2bFUp873AFM

Arrested Development

Tento seriál sa v jednom momente tak zamotal, že to vyzerá, ako keby si jeho scenáristi robili napriek. No aj tak išlo o poriadne šibnutý a zábavný seriál so super hereckým obsadením z prostredia zbohatlíckej rodiny, ktorej hlava sedí v base. Napriek kultovému štatútu bol seriál zrušený, obnovili ho až o niekoľko rokov neskôr na jednu sériu.

The Office

Ak ste niekedy pracovali v korporácii, veľkej kancelárii, ktorú musíte zdieľať s desiatkami iných ľudí, 90% vtipov z tohto seriálu je práve pre vás. Pôvodná britská verzia The Office má len dve série a zopár dielov, množstvom suchého britského humoru je ale preplnená. Ricky Gervais napísal a zahral ešte niekoľko ďalších megavtipných rôl, táto je však absolútne neprekonateľná. Tiež tu vystupuje mladý Martin Freeman, neskorší Hobit a dr. Watson zo Sherlocka.

The Office…ešte raz

Niekoľko rokov po britskom Kancli spravili remajke v Spojených štátoch. Je to viac americké, menej suché, každopádne, korporátne vtipy, neznesiteľný šéf a obrovské množstvo vtipov a atmosféra fiktívneho dokumentu zostala. Navyše, seriál sa z dvoch sérii rozrástol na deväť a aj keď ku koncu už to bolo trocha slabšie, štvrtá a piata séria bola fantastická.

Parks & Recreation

Vo veľmi podobnom štýle ako The Office je nakrútený aj seriál Parks & Recreation. Ide o fiktívny dokument z prostredia malého mesta a jeho oddelenia pre parky a zeleň. Amy Poehler je hyperaktívna, tlačí na pílu a vstúpi do politiky s predstavou, že bude prvou americkou prezidentkou, na čo má mimochodom ešte stále šancu. Ako to často býva, posledné série už neboli tak super, začiatok bol však výborný. A tiež tu vystupuje Ron Swanson… Pozrite si video, viac komentáru to nevyžaduje.

Wilfred

Elijah Wood, slávny Frodo z Pána prsteňov, sa rozhodne predávkovať, no nepodarí sa mu to. Namiesto toho si privodí psychické problémy, kvôli ktorým psa vidí ako človeka v divnom oblečku. A čo môžete s takým psom robiť? Napríklad húliť v pivnici. Trošku zabudnutý seriál, oplatí sa však pozrieť a to bez debát.

Black Books

Pre mnohých sú Black Books najkultovejším seriálom všetkých čias. Dobrý čierny britský humor, komické situácie, kníhkupec, ktorý totálne nenávidí všetkých ľudí, jeho kolega, ktorý je jeho presným opakom a alkoholická kamarátka, ktorá sa nebráni vyriešiť všetky problémy fľaškou vína sú skvelým základom. Black Books sú skrátka klasika, škoda, že ako typický britský seriál, má len zopár dielov.

Odporúčame