Karlo je raper, ktorý díloval (KOMENTÁR)

Karlo

Karlo

Za posledné dni sa toho vo svete deje naozaj veľa. Buďme úprimní, v rap game sa toho od beefu medzi Kontrafaktom a DMS nedeje prakticky nič, čo by rozvírilo vody. Bohužiaľ, síce sme si želali skôr nádielku kvalitných disstrackov, stalo sa niečo, čo sme nečakali. Slovenský raper Karlo, pôsobiací v labeli Milion Plus, bol zadržaný políciou. Údajne mal pri sebe 1,5kg marihuany a 150g kokaínu.

Rap a drogy

Hip-hop a drogy sú od počiatkov kultúry späté. Interpreti vždy reflektovali do textov dobu a miesto, z ktorého pochádzajú, respektíve čo prežívajú. Raperi drogy berú, niektorí dílovali, niektorí dílujú, iní zasa predali v puberte 7g kamarátom na sídlisku. Vďaka čomu majú do dnešných dní dôvod v svojich trackoch zveličovať a snažiť sa nadobudnúť akýsi fake street credit, ktorý im aj tak nikto nezožerie.

O rape a drogách by sme sa mohli pravdepodobne baviť veľmi, veľmi, VEĽMI dlho, no necháme si to na inokedy. Dnes sa budeme venovať len raperovi, ktorý díloval.

Karlo sa v svojich textoch nebál hovoriť o jeho vzťahu s drogami, no no zrejme sme nečakali, že na oficiálnom profile polície v bratislavskom kraji uvidíme príspevok. Ten začína slovami AJ KEĎ CESTUJEŠ VLAKOM, NIKDY NEVIEŠ. Áno, polícia sa svojim úlovkom pochválila referenciou na Karlovu skladbu Nikdy nevieš.

Karlo má od kolegov veľkú podporu

Sociálne siete, samozrejme, okamžite zavalila kopa príspevkov, v ktorých sa raperovi z Lučenca dostávalo enormne veľa podpory. Celé to podtrhol príspevok od kolegov z labelu Nik Tenda a Yzomandiasa, v ktorom medzi nimi na zemi leží nápis FREE KARLO, ktorý je kompletne vyskladaný zo zelených bankoviek v hodnote 2 000 korún českých. Ako rapoval sám kárlo, Chceme len zelené bankovky do našej kešene.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
5 typov ľudí, ktorí mi kazia náladu na (takmer) každom rapovom koncerte

Nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek smeru, táto fotka sa zapíše do análov hip-hopu v Česku a na Slovensku. Za deň na ňu lajkom reagovalo 70-tisíc ľudí, stovky (možno niekoľko tisícok) ľudí ho zdieľalo a ďalších viac, ako 3-tisíc komentovalo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yzomandias (@yzomandias)

 

Karlovi vyjadrili podporu takmer všetci interpreti, ktorí ti napadnú. „Toho človeka poznám dlho, je to jeden z najdobrosrdečnejších, najčestnejších, najúprimnejších ľudí, čo som v živote stretol. To, že spravil nejaký prešľap, ktorý sa samozrejme ešte vyšetruje takže uvidíme ako čo bolo a nebolo, to nechcem vôbec riešiť. Aj keby to spravil, je to dôvod ho obviňovať a pľuť na neho špinu?“ vyjadril sa Separ, ktorý dodal, že v štáte, kde sa s peniazmi hospodári tak, ako sa hospodári, si mladí ľudia hľadajú vlastné chodníčky. Taktiež povedal to, čo píšeme my, raperi nikdy neboli nejakí slušní koko-kovia.

Vyjadril sa aj Tesla, ktorý taktiež nahral sériu videii, ktoré nájdeš na tomto odkaze. Prípadne sa o celom jeho vyjadrení môžeš dočítať nižšie.

„A s.re ma to aj z osobného hľadiska. Počas najtvrdšieho lockdownu sme nahrali v Pardubiciach srdcovú vec. Dva týždne dozadu sme na ňu natočili klip. A všetci do jedného sme tam v podstate spievali, že najlepšia droga, akú poznáme, je čistá hlava. Tešili sme sa na to, ako to vydáme von medzi vás. Neviem teraz, čo s tým klipom robiť. Či je vhodná doba ho vydávať. Karlo je čistá duša. Od prvého dňa, čo som sa s ním stretol, som vedel, že má pure heart.“

Tesla sa vyjadruje ku Karlovi a jeho priestupku (VIDEO)

Nie všetci ľudia však za Karlom stoja. To je koniec-koncov, úplne logické. Väčšina z nich argumentuje tým, že Karlo pri sebe nemal „len“ marihuanu, ale aj cez 150 gramov kokaínu. Podľa polície 1528 jednorázových dávok. Či už marihuana droga je alebo nie neriešme.  Kokaín však je. Na tomto odkaze nájdeš graf, ktorý poukazuje na počet úmrtí v Spojených štátoch, pri ktorých kokaín hral svoju rolu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali má box rád, ale do ringu nepôjde. Prečo?

Len nedávno bola schválená novelizácia Trestného zákona, ktorou sa znižujú niektoré trestné sadzby za držanie marihuany na vlastnú spotrebu. Išlo o najväčšiu zmenu za posledných 15 rokov. Napriek tomu sme (aj!) čo sa týka marihuany stále v minulosti. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí Karlovi a mužovi, ktorý s raperom cestoval a taktiež uňho boli nájdené drogy, za uvedené konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. To korešponduje s oficiálnym stanoviskom polície.

Vec sa má tak, že Karlo bol obmedzený na osobnej slobode, obvinený z trestného činu doposiaľ nebol. Na veci sa môžeme dívať z viacerých uhlov. Chápeme, že si jeden z najviac real raperov u nás momentálne prechádza niečim, čo sa obrovskej časti z nás nikdy nestane a chápeme obe skupiny ľudi: #freeKarlo aj #takmutreba.

Nevidíme však do tohto prípadu, vidíme len to, čo uviedli niektoré zdroje. V konečnom dôsledku, aj keď je to pre fanúšikov Karla a rapu ako takého veľmi nepríjemná situácia, všetko sa môže vyvŕbiť úplne inak, ako sa zdá. Aj keď mal toho pri sebe trocha viac. Tiež sa môžme len domnievať, či polícia dvojicu „chytila“ náhodou, alebo ich mali vo svojom pomyselnom hľadáčiku dlhšiu dobu.

Karlovi posielame lásku a silu, o celej kauze budeme, samozrejme, informovať aj naďalej.

#freekarlo

Zdroj náhladovej fotky: Karlo IG

 

Odporúčame