Herný newsfilter: Novú konzolu od Nintenda vraj už videli pozvaní vývojári za zatvorenými dverami

Nintedo Switch konzola predstavenie

Nintendo už vraj prestavilo ukážky svojej nadchádzajúcej konzoly (Zdroj: GettyImages)

#Očakávaný Starfield si už zahralo viac ako šesť miliónov hráčov, a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by hra nemala byť komerčne úspešná. Pozornosť si však získali aj nové špekulácie ohľadom konzoly Nintendo Switch 2 a predstavenia hier z dielne amerického Electronic Arts.

Nový Switch je už za rohom

Podľa informácií z portálu Eurogamer už Nintendo mohlo predstaviť pozvaným vývojárom exkluzívne technologické ukážky, ktoré bližšie rozoberali výkonnosť ich nadchádzajúcej konzoly. Očakáva sa, že táto konzola príde na trh už budúci rok.

Jedno demo údajne predstavovalo vylepšenú verziu hry Zelda: Breath of the Wild, s vyššou snímkovou frekvenciou (fps) a vyšším rozlíšením oproti pôvodnej verzii na súčasnej konzole. Navyše, Nintendo údajne predviedlo pôsobivú technologickú ukážku The Matrix Awakens, ktorá bežala na Unreal Engine 5. V tomto kontexte bolo spomenuté využitie technológie DLSS od Nvidie, ktorá výrazne zlepšuje herný zážitok.

Zdá sa, že práve táto technológia, založená na inteligentnom zvyšovaní rozlíšenia s pomocou umelej inteligencie, dokáže plne využiť potenciál novej konzoly. Napriek tomu však čakáme na oficiálne predstavenie, ktoré by mohlo po rokoch čakania rozptýliť všetky dohady a špekulácie.

Bitky v klietke budú drsné

Divízia EA Sports predstavila ďalší diel zo svojej populárnej série UFC. Piata časť má byť uvedená na trh koncom októbra a bude dostupná pre počítače a súčasné herné konzoly. Hru po prvýkrát vyvíja štúdio EA Vancouver s využitím engine-u Frostbite, pričom jeho hlavnou novinkou je systém Real Impact.

Tvorcovia sľubujú, že tento systém prinesie realistické poškodenie postáv s každým úderom a tiež zmeny v ich správaní, pričom dôraz sa kladie na fyzický stav bojovníkov. Ako je už tradíciou v sérii, aj tentoraz sa môžeme tešiť na podstatne realistický titul, ktorý bude detailne spracovaný. Viac informácií prináša prvý trailer.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček top filmov o robotoch: Ako si predstavovali AI pred takmer 100 rokmi?

Prvá „rally“ pod hlavičkou EA

Vydavateľstvo Electronic Arts odhalilo svoju prvú hru zo série World Rally Championship (WRC). Za týmto titulom stojí štúdio Codemasters, ktoré EA získalo pod svoje krídla pred dvoma rokmi. EA Sports WRC má byť dostupná pre počítače a súčasné herné konzoly od tretieho novembra.

EA Sports WRC ponúkne 18 oficiálnych miest z FIA World Rally Championship, vrátane trasy Central Europe Rally, ktorá bude dostupná ako aktualizácia po vydaní. Okrem toho môžeme očakávať cross-platform multiplayer pre až 32 hráčov a 10 súčasných vozidiel z kategórií WRC, WRC2 a Junior WRC, plus ďalších 68 ikonických rally áut z minulých 60. rokov, ktoré sú podľa tvorcov najironickejšími v histórii tejto disciplíny.

Vzrušujúci projekt

Do tretice generálny riaditeľ spoločnosti Electronic Arts Andrew Wilson potvrdil, že majú v príprave niekoľko nepredstavených projektov, ktoré sú v réžii štúdia Respawn. Toto štúdio stojí za úspešnými titulmi ako Apex Legends a hrami Star Wars Jedi.

V májovom rozhovore pre Axios Vince Zampella šéf Respawnu uviedol, že malý tím pracuje na úplne novej hre, ktorá je ešte v počiatočných fázach vývoja. Tím vedený herným riaditeľom akčných strieľačiek Titanfall a Titanfall 2, Stevom Fukudom, si kladie za cieľ nájsť zábavu v nových konceptoch.

Riaditeľ série Star Wars Jedi, Stig Asmussen, tiež vyjadril nádej, že bude môcť vytvoriť trilógiu. Práve preto Respawn momentálne posilňuje svoj tím s cieľom pravdepodobne stvoriť tretí diel tejto „Hviezdnej“ série.

Okrem toho sa Respawn venuje aj minimálne dvom ďalším hrám zo sveta Star Wars. Jedna z nich je strieľačka z pohľadu prvej osoby, ktorú vyvíja bývalý veterán spoločnosti LucasArts a spolutvorca Medal of Honor, Peter Hirschmann. Druhou hrou je stratégia, v ktorej Respawn spolupracuje so štúdiom Bit Reactor. Jeho vývojári sa podieľali aj na hrách XCOM a Civilization.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chceš byť hot počas celého leta? Sieťované a priehľadné materiály ti pomôžu!

V skratke na záver

  • Zdá sa, že hra Indiana Jones od Bethesdy bude oficiálne predstavená v roku 2024.
  • Producent úspešnej série Zelda potvrdil, že nemajú žiadne plány na vydanie rozšírenia pre populárne RPG The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.
  • Sega oznámila cieľ vydať kolekciu vojnových strategických hier Company of Heroes pre platformu Nintendo Switch.
  • Šéf vydavateľstva Bethesdy Pete Hines vyjadril odhodlanie urobiť z akčnej hry Redfall „dobrú hru“, aj napriek veľmi kritickým reakciám pri jej vydaní.
  • Dlhodobo vyvíjaná hra Skull & Bones stále nemá stanovený konkrétny dátum vydania.
  • Todd Howard, kreatívny riaditeľ za RPG Starfield, v rozhovore pre BBC zdôraznil, že exkluzívna dostupnosť na platformách Xbox a PC prispela k vylepšeniu konečného stavu hry.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, eurogamer.net, gamesindustry.biz, twitter.com
Odporúčame