Chceš byť hot počas celého leta? Sieťované a priehľadné materiály ti pomôžu!

Outfity priehľadné

Neboj sa kombinovať priehľadné látky (Zdroj: Freepik/haritanita)

#Priehľadné a sieťové materiály sú sexy. Hodia sa najmä na leto, kedy využiješ ich ľahkosť, no zároveň odhalíš to, čo chceš ukázať svetu. Siahnuť môžeš po topoch, pančuchách, ale aj doplnkoch, ktorými dodáš svojmu outfitu šmrnc navyše!

Neboj sa kombinovať priehľadné látky a zakomponuj ich do svojich letných outfitov. Takéto kúsky nemusia pôsobiť vulgárne, ak ich vhodne skombinuješ, môžu vyzerať naozaj vkusne a žensky.

Priehľadné materiály

Táto kategória je vo svete fashion stálicou už niekoľko rokov po sebe. Niet sa čomu čudovať, ide o prvok, ktorý každému outfitu dodá na rafinovanosti. Vieš ho vo svojom looku namiešať tak, aby sa hodil na každodenné nosenie, ale aj na vzácnejšie príležitosti.

Kúsok, ktorým vyšperkuješ svoj outfit, nemusí byť vulgárny či odhaľovať príliš veľa. Ak sa na necítiš napríklad na sieťovinu cez brucho, je tu jedno riešenie! Poobzeraj sa po kúskoch, ktoré majú priehľadnú len malú časť oblečenia – napríklad výstrih. Prípadne si dopraj krásne nadýchané rukávy.

Háčkované kúsky

Aj čoraz populárnejšie háčkované trendy kúsky ti pomôžu zažiariť. Topíky, podprsenky, sukne či komplety? Podobných kúskov sú plné obchody, možno niečo nájdeš na dne skrine, prípadne popros babičku, aby ti niečo uháčkovala.

Pokojne môže ísť aj o celé dvojdielne plavky, prípadne aj kompletné uháčkované šaty. V tomto prípade tiež môžeš varírovať farebné kombinácie, od jednofarebných, až po tie najpestrejšie so všetkými odtieňmi dúhy.

Pančuchy a ponožky

Silonky sú najväčšia klasika medzi sieťovanými materiálmi. Určite nemáme na mysli to, že sa máš počas 30-stupňových horúčav „pariť“ v tuctových nylonových pančuchách. 

Ak si to už nejaká príležitosť vyžaduje, skús zvoliť niektoré z kúskov, ktoré majú rôzne ornamenty či kvety. Ozvláštniš aj ten najobyčajnejší outfit! Ak však chceš ísť do extrémov a užiť si poriadnu sieťovinu, na trhu nájdeš aj pestrú ponuku (aj farebných) pančúch, ktoré sú vyrobené zo sieťoviny. Nenechaj sa odradiť blbými rečami o tom, že vyzerajú ako rybárska sieť a smelo do toho!

Ak sa necítiš pohodlne v celých pančuchách, môžeš k teniskám zvoliť sieťované ponožky.

Vrchné diely

Ako sme už v úvode načrtli, vrchné diely (teda tričká, crop topy či blúzky) sú obľúbenou alternatívou, ako do outfitu zapracovať priehľadný prvok. Na party pokojne zvoľ tričko alebo top, ktoré ponúka priehľadný výstrih, na nejakú formálnu udalosť skôr siahni po elegantnej blúzke, ktorú skombinuješ s peknou presvitajúcou podprsenkou.

Šaty nešaty

Aj šaty môžu skrývať tento prvok. Najčastejšie (tak ako aj pri topoch) je to výstrih, no výnimkou nie je ani odhalený chrbát. Takto môžeš vkusne ukázať chrbát, ktorý zahalíš do príjemnej priehľadnej látky či čipky.

Pri takomto type šiat ale pamätaj na hlavnú zásadu – do takýchto chrbtových výstrihov sa určite nehodia podprsenky (ani vo farbe šiat)! Ak nemáš odvahu ísť naostro (čo je jedna z možností), zaobstaraj si nejakú samodržiacu alebo pásky na prsia.

Pre rafinovanejší efekt môžeš základný minimalistický outfit prekryť komplet priehľadnými šatami alebo tunikou.

Plavky

V tejto kategórií ide asi skôr o imidžovku než funkčný outfit. V ponuke sú háčkované kúsky, s ktorými sa môžeš asi len opaľovať, pretože ich namočenie nebude nič príjemné. No v prípade priehľadných prvkov zo sieťoviny či iného ľahkého materiálu môžeš pokojne vliezť do vody.

Zvoliť môžeš model celých plaviek (kde môže byť aplikácia z priehľadného materiálu napríklad na páse), alebo dvojdielne plavky, ktorých vrchný diel pripomína crop top a kde priesvitný materiál krásne dotvára dekolt.

Tašky a kabelky

Ak už nie samotný outfit, tak skús do svojho looku zakomponovať „deravé“ tašky. Či už zvolíš háčkovanú alternatívu, alebo retro verziu „sieťovky“, necháme na teba. Môžeš sa do nich zbaliť na pláž, ale vybavíš s nimi aj nákupy. Sú všestranné, praktické a navyše nesmierne trendy!

Obsahujú tvoje outfity počas leta priehľadné alebo sieťované prvky?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame