Nevyberaný humor, vulgarizmy a skvelé pointy: Toto je 10 najlepších stand up komikov na Slovensku

Youtube

#Stand up na Slovensku rozkvitá už nejaký čas. A s ním prišla na naše obrazovky celkom nová generácia komikov. Sú to ľudia, ktorí sú neopozeraní, neberú ohľady, trefne glosujú spoločnosť, stereotypy, politiku a každý to robí vlastným štýlom. Či už s vulgarizmami alebo vtelovaním sa do iných postáv. Svojim spôsobom pracujú na tom, čo im v minulosti v médiách vydláždili glosátori zo Sedem s.r.o., ktorí sa nedávno vrátili k úspešnému formátu. Akurát bez akýchkoľvek servítok.

Vybrali sme pre vás 10 komikov youtubovej éry, ktorých považujeme za najlepších na Slovensku. Samozrejme, humor sa hodnotí iba subjektívne. Preto, ak vo výbere chýba váš obľúbenec, neváhajte ho napísať do komentárov!

Ivo Ladižinský

Patrí k najvýraznejším postavám slovenskej stand upovej scény. Tanečník a choreograf kedysi spoluorganizoval súťaže Miss. Dnes ho najčastejšie vídať na Temných kecoch.

Juraj Šoko Tabaček

Začínal v komediálnej skupine 3T a má za sebou niekoľko úloh v slovenských seriáloch. Skutočné meno si však spravil až stand upom, napríklad vystúpeniami na Temných kecoch.

Tomáš Hudák

Novinár Tomáš Hudák kedysi moderoval niekoľko vlastných relácií, ktoré glosovali politické dianie, zároveň pôsobí v spravodajstve v RTVS.

Fučo

Jedna z hlavných postáv Temných kecov, na ktoré si môžete kúpiť lístky pod touto linkou. Preslávil sa paródiami Rytmusa a nevyberaným jazykom.

https://www.youtube.com/watch?v=IwNk3r-LZwU

Gabo Žifčák

Nedávno zaujal videami zo série Svedkovia liehovovi, v podobných kruhoch sa hýbu aj jeho výstupy.

Lujza Garajová Schrameková

Rovnako ako Tabaček, aj Lujza Garajová Schrameková hrá v seriáloch. Popritom však zaujala jej výstupmi na Silných rečiach a Temných kecoch. Oslovila teda divákov nielen na youtube, ale najmä naživo. Mimochodom, ide o jedinú dámu v našom rebríčku.

Michael Szatmary

Bývalý redaktor spravodajstva Markízy na materskej dovolenke. Okrem toho skladá hudbu, vystupuje ako stand up komik a má tiež vlastnú šou nazvanú Floor.

Veľmajster Jerry

Ďalšia výrazná postava Temných kecov, vlastným menom Jaro Szabo. Ako hovorí jeho vlastný popis na Facebooku: „Komik a herec, ktorý je síce tučný, ale dokázal to sám!“

Jaro Abaffy

Jaro Abaffy pravidelne zásobuje divákov historkami z prostredia IT. Ako napríklad aj v tomto videu.

Samo Trnka

Samo Trnka je novinárom, jeho výstupy teda často vychádzajú z aktuálneho politického diania, ktoré trefne glosuje. A občas príde aj s vydarenou básničkou.

Odporúčame