Najlepší triler tohto roka? Do kín prichádza Pátranie, ktoré si diváci nevedia vynachváliť

Pátranie (foto: Ita Film)

#Koncom minulého týždňa do slovenských kín vstúpil film Pátranie, ktorý kritici označujú za jeden z najoriginálnejších trilerov posledných rokov. Jedinečný film rozpráva príbeh zúfalého Davida, ktorý začne na vlastnú päsť pátrať po svojej nezvestnej dcére. Napadne ho pozrieť sa tam, kde dnes mnohí z nás žijeme väčšinu našich životov – do jej notebooku. Tam ho však čaká niekoľko prekvapení, až začína pochybovať, či vôbec svoju dcéru poznal tak dobre, ako si myslel.

Triler Pátranie (orig. Searching) naplno využíva formu rozprávania pomocou obrazoviek notebookov, smartfónov či televízie. Zahraniční kritici a diváci ho milujú, o čom svedčia aj úžasné recenzie, ktoré film dostáva. Na portáli Rotten Tomatoes má film zatiaľ 92%, na portáli imdb.com hodnotenie 7,9/10 a na webe csfd.cz skvelých 87%.

Zúfalého otca Davida v Pátraní hrá americký herec John Cho, známy najmä ako poručík Hikaru Sulu z filmovej série Star Trek či ako Harold Lee zo Zahúlime, uvidíme. Ako detektívka na čele pátrania po jeho dcére mu sekunduje Debra Messing, ktorú preslávila rola Grace v sitcome Will & Grace. Film je režiiným debutom talentovaného režiséra Aneesha Chagantyho, ktorého si filmový svet všimol vďaka jeho krátkemu filmu SEEDS nakrútenom technológiou Google Glass. Producentom filmu je ruský filmár Timur Bekmambetov známy filmami Wanted či Denná hliadka.

Pátranie (foto: Ita Film)
Zdroj: Ita Film
Odporúčame