RECENZIA Nebezpečná láskavosť pútala pozornosť nielen kvôli sexi Blake Lively: Očakávali sme veľa, toto sú dojmy po premiére

Foto: cine-max.sk

#Textová upútavka na film sľubovala parádny zážitok. Napätie, neočakávaný vývoj udalostí a triler tak, ako ho máme radi. Keď som sa dozvedela, že si jednu z hlavných postáv zahrá aj Blake Lively, tešila som sa ako malé dieťa.

Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily (Blake Lively) požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie (Anna Kendrick), aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky.

Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom (Henry Golding) a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta.

Začiatok filmu bol nesmierne nudný, keďže ešte pred samotným dejom prišli na rad úvodné titulky. Úvodu tak chýbal potrebný spád a to až do momentu, keď sa po prvý raz zjavila Emily. Dobrá hudba, vážnosť situácie, páni, tu sa zrejme niečo bude diať! Tento moment ale trval iba chvíľu a to, čo nasledovalo zničilo azda všetky črty trileru.

Za snímkou stojí režisér Paul Feig, ktorý má na konte najmä komédie, a tak sa dá pokojne povedať, že sa mu z tohto žánru nepodarilo vymaniť. Chtiac-nechtiac preniesol veľké množstvo komediálnych prvkov. Za zmienku stojí nadávajúce dieťa, vtipný vyšetrovateľ či americký hybrid, ktorý sa objaví v závere.

Problémom bola aj jedna z hlavných postáv. Aj keď Anna Kendrick hrá kladnú postavu, celý čas som jej nevedela prísť na chuť. Nesympatický výraz tváre, nepríjemný hlas a postava mala navyše charakter typickej slobodnej mamičky z USA. Dokonalej, ktorá sa stará o syna a doma vypeká koláčiky, chce každému pomôcť a všade sa angažovať. Neviem, či to bol zámer filmárov, mne sa však nepáčila.

Foto: cine-max.sk

Na druhej strane, negatívna postava Emily bola ženou, s ktorou by ste nechceli byť osamote alebo poznať sa s ňou. Povýšenecká, arogantná, bezcitná ale zároveň mala v sebe niečo, prečo ste s ňou držali a fandili ste jej. Tento dojem sme mali viacerí.

Na škodu bolo tiež to, že Rupert Friend, ktorý hrá v snímke manžela Emily, nebol do deja zapletený viac a nevyvolával v divákoch aspoň malú otázku o tom, či nie je do zmiznutia zapletený. Hral tak slabo a málo uveriteľne.

Aj keď scenár vychádzal z románu od Darcey Bell, filmári mali možnosť ukončiť film v záverečných minútach minimálne troma dobrými scénami, ktoré by nechali diváka v jemnom rozpoložení a nútili ho diskutovať o závere.

Namiesto toho, a to nechcem prezrádzať veľa, sme sa dočkali víťazstva dobra nad zlom. Ešte k tomu sa v záverečných scénkach objavil herec z úvodu a strihol si svojich komediálnych 5 sekúnd slávy. A to zničilo posledné ako-tak dobré dojmy.  Film, ktorý prezentujú ako drámu s prvkami trileru, je skôr čiernou komédiou.

Hodnotenie: #####

I napriek tomu, že film nehodnotíme ako snímku, ktorú stoj čo stoj treba vidieť, pripravili sme si pre vás parádnu filmovú súťaž, ktorá začína večer 13.9. O čo ide sa dozviete na našom Instagrame @hashtag.sk

Foto: cine-max.sk

Dostali ste chuť zájsť na niečo do kina? Pozrite na program CINEMAXU vo vašom meste!

Odporúčame