Mladá Slovenka opustila prácu a teraz sa túla po svete: O tom, ako cestovaním zarábať napísala knihu

Facebook/Travel Hysteria

#Pracovali klasicky od deviatej do piatej a v rutine, ktorú sa rozhodli zahodiť. Ako sami hovoria, nie sú bohatí, no aj tak chceli realizovať svoj sen, ktorým bolo precestovať zaujímavé kúty sveta. Slovenka Zuzana Hlubinová a jej taliansky priateľ Enrico sa v posledných mesiacoch ocitli v Nepále, Mjanmarsku, Laose, Thajsku či vo Vietname, odkiaľ píšu blogy, fotia a užívajú si život. Všetko prezentujú pod ich značkou Travel Hysteria.

Ako sa im však podarilo takúto cestu financovať: „Priatelia, followeri, príbuzní sa nás pýtajú tie isté otázky každý jeden deň. Zbláznili ste sa? Ste bohatí? Ako si zafinancujete vašu cestu?,“ píšu na stránkach ich blogu. Odpoveď, ako cestovať lacno a prípadne si zarábať na cestách spísali dokonca do knihy, ktorá sa volá How To Make Money While Traveling (v preklade Ako zarobiť počas cestovania). Ak hovoríte po anglicky, zadarmo si ju môžete stiahnuť, ak sa zaregistrujete do ich cestovateľského newsletteru.

Travel Hysteria sa tak na ich stránkach delia tipmi na cestovanie, zážitkami z ciest, ale predovšetkým fotografiami z exotických lokalít. Tie inšpirujú k realizácii vlastných cestovateľských snov. A tak to je správne.

https://www.instagram.com/p/BWumdELDeOa/?taken-by=travel.hysteria

https://www.instagram.com/p/BWryqfwjUet/?taken-by=travel.hysteria

https://www.instagram.com/p/BWkxCQLD4ZI/?taken-by=travel.hysteria

https://www.instagram.com/p/BWkP3nEjbcr/?taken-by=travel.hysteria

https://www.instagram.com/p/BW5IEm6DBuj/?taken-by=travel.hysteria

https://www.instagram.com/p/BW12tsCj3Ps/?taken-by=travel.hysteria

 

Odporúčame