Ľudia robia kvôli sláve na Instagrame divné veci: Premyslený ťah, ako byť každý deň trendy

Foto: unsplash.com

#Už neraz sme ti písali o šialených trendoch, ktoré sa spájajú so stále obľúbenejším Instagramom. Ľudia sú kvôli virtuálnej sláve ochotní urobiť takmer čokoľvek, s čím súvisí aj ďalší boom. V honbe za skvelými fotografiami, ktoré majú nielen inšpirovať, ale priniesť aj niekoľko nových fanúšikov či lajkov, vznikol nápad, ktorý sa neustále rozmáha. V podstate ide o zneužívanie systému a možnosti, ktorú máme teraz k dispozícii.

Určite sa už aj tebe stalo, že si si objednal oblečenie cez internet a netrafil si svoju veľkosť, nebol spokojný s materiálom či tá farba sa ti zdala cez počítač iná ako v realite. Nenosené oblečenie tak v pohode vrátiš naspäť danému eshopu, poprípade do kamennej predajne. Prečo to ale nevyužiť?

Transformovanie #ootd čiže outfit of the day do reality nabralo výrazné zmeny. Výskum, ktorý realizovala spoločnosť Barclaycard preukázal, že takmer jeden z desiatich britských zákazníkov nakupoval oblečenie online s úmyslom využiť ho kvôli fotografii na sociálnu sieť a potom ho tak s neporušeným štítkom vrátiť naspäť predajcovi. A teraz pozor. Viete, kto to robí najčastejšie? Ľudia vo veku 35 až 44 rokov! Šialené, alebo vám to príde ako dobrý nápad?

 

 

 

Odporúčame