Kto je Attila Végh? Drsný fighter s úsmevom na tvári ovládol zápas storočia, je aj majster Európy a šampión Bellatoru

Zdroj: Facebook.com/Attila Vegh

#Takmer vždy dobre naladený človek, s ktorým si však potýčku určite neželáte. Narodil sa v Dunajskej Strede, no vyrastal v Gabčíkove. Počas svojej mladosti sa najprv venoval zápaseniu a až potom prešiel k MMA. Jeho najväčším úspechom bolo víťazstvo v druhej najväčšej organizácii na svete – v Bellatore. Zoznámte sa, Attila Végh.

Vizitka:

vlastným menom: Attila Végh
známy ako: Pumukli
dátum narodenia: 9. 8. 1985
miesto narodenia: Dunajská Streda
charakteristika: Fighter, ktorý je veľmi silný v postoji, no nezaostáva ani na zemi.
Ľudia ho majú radi aj vďaka jeho veselej povahe.
prvý zápas: 29.3.2008 – Víťazstvo proti Matejovi Turčanovi
posledný zápas: 10.11.2019 – Víťazstvo proti Karlosovi Vémolovi
Instagram: 140-tisíc followerov

2008 – Začiatok profesionálnej kariéry

Atilla začal svoju cestu v roku 2008, pričom zápasil prevažne na Slovensku, v Maďarsku, Česku, či Poľsku. Jeho vstup do tohto športu bol skutočne znamenitý, keď vyhral hneď 9 úvodných zápasov. Prvá prehra prišla až počas desiateho zápasu vo Varšave, keď zápasil pod organizáciou KSW. Jeho súperom bol Lukasz Jurkowski.

2010 – Najdôležitejší zápas kariéry?

V decembri 2010 prišiel zápas, ktorý Attilovi zmenil život. Išlo o duel s Aleksandarom Radosavljevicom v chorvátskom meste Karlovač. Zápas vyhral a stal sa tak majstrom Európy v organizácii World Free Fight Association. Najdôležitejším zápasom kariéry sme ho označili preto, že Attila sa po ňom upísal Bellatoru.

2012 – Vstup do Bellatoru

Už v roku 2011 bolo oficiálne potvrdené, že Attila nastúpi v Bellatore, no jeho prvý zápas sa uskutočnil až o rok. Presnejšie 20. apríla 2012 sa uskutočnila premiéra, ktorá bola víťazná. Végh následne postupoval jednotlivými fázami, až sa dostal do finále s Travisom Wiuffom. To vyhral a stal sa šampiónom Bellatoru v ľahkej váhe. V ďalšom zápase, v ktorom obhajoval svoj opasok, prehral s Emanuelom Newtonom a v Bellatore skončil.

2017 – Vstup do Oktagonu

12. 11. 2017 sa udial prvý zápas veľkej hviezdy v československej organizácii Oktagon. Svoje prvé dva zápasy vyhral, no obrovským prekvapením bolo, keď dostal v tretej bitke K.O. proti Virgilovi Zwickerovi.

2019: Víťazstvo v zápase storočia

V takzvanom zápase storočia, v ktorom sa 9. novembra 2019 stretol v Prahe s Čechom Karlosom Vémolom bol síce outsiderom, no to mu nebránilo uštedriť súperovi vôbec prvé K.O. v živote. Zápas trval len dve minúty a sedem sekúnd a Attila ho úplne zdominoval.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *