VIDEO Šok v zápase storočia medzi Véghom a Vémolom: V pražskom súboji o Česko-Slovensko koniec po dvoch minútach!

Karlos Vémola a Attila Végh (zdroj: instagram.com/oktagonmma)

#Pražská O2 Arena zažila v sobotu 9. novembra zápas storočia. Po mesiacoch príprav sa tam v rámci Oktagonu 15 uskutočil očakávaný MMA duel medzi českým fighterom Karlosom Vémolom a jeho slovenským náprotivkom Attilom Véghom.

Duel bol čerešničkou na torte celovečerného programu, ktorý odštartoval už o 18. hodine. Podľa papierových i bookmakerských predpokladov bol favoritom Vémola. Malo ísť preňho o vytúžené víťazstvo, keďže nie je žiadne tajomstvo, že Karlos do Oktagonu prestúpil aj kvôli ambícii poraziť v česko-slovenskom zápase Attilu.

Toho k ringu vyprevadil jeho veľký fanúšik Rytmus. Naopak, Vémola prišiel do ringu sám, pôvodne ho totiž mal sprevádzať Karel Gott.

Karlos Vémola a Atilla Végh (zdroj: facebook.com/oktagonvyzva)

Attilovi stačili 2 minúty

Napriek tomu došlo v zápase k obrovskému prekvapeniu, keď ho Attila ukončil už po dvoch minútach. Karlos Vémola sa z fantasticky namierenej pravačky už nespamätal. Véghovi stačili 2 minúty a 7 sekúnd.

Zápas tak skončil ešte v prvom kole, rovnako ako väčšina zápasov Oktagonu 15. V ňom umiestnil prvú dobrú ranu Karlos, po ňom však výborne trafil Attila, ktorý bol aktívnejší.

Ďalšia výrazná rana ukončila zápas. Išlo o prvé K.O. pre Vémolu v živote. Pre Végha bolo dôležité, že sa zápas nepresunul na zem, kde je Vémola mimoriadne nebezpečný.

Krátke zápasy a zranenia

Počas večera nešlo o prvý zápas, ktorý sa skončil mimoriadne rýchlo. Ďalší Slovák na programe večera – Gábor Boráros podľahol po necelej minúte Kaikovi Britovi, keďže došlo k zraneniu slovenského borca. Tesne pred zápasom Véghu s Vémolom ukončil duel český borec Viktor Pešta po krátkom čase, keďže sa v zápase s Michalom Martínekom zranil.

Okrem Végha a Borárosa súťažil ešte Slovák Peter Benko, Simon Michálek, Vojtech Barborík a aj Lucia Krajčovič. Benko dostal od Čecha Jakuba Štáfeka K.O. v druhej minúte. Lucia Krajčovič využila skúsenosti z thajského boxu a vyhrala proti Barbore Cypriánové svoj vôbec prvý MMA zápas v živote.

Ďalšie slovenské víťazstvo si pripísal Vojtech Barborík, keď vo featherweight porazil Sashu Belova v prvom kole. Simon Michálek prehral svoj zápas v prvom kole proti Pavlovi Salčákovi v 1. kole po K.O.

Odporúčame