Jedinečná služba, aká nemá na Slovensku konkurenciu: Počul si už o vínnom predplatnom?

Wine Door Club.

Zdroj: Wine Door Club

#Niečo také tu doteraz ešte nebolo. Predplatné sa ti zrejme dosiaľ spájalo s úplne inými vecami než s vínom. Teraz je špeciálna služba dostupná už aj na Slovensku. Kto za novinkou stojí a ako to celé funguje?

Možno máš aj ty často problém vybrať v obchode kvalitné víno. Zúfalo sa pozeráš na desiatky fliaš, hoci napokon nejakú predsa len vyberieš. Alebo len jednoducho nemáš čas skúmať pôvod či chuť, aj keď si potrpíš na kvalitu. Predstav si, že by ti tieto starosti odpadli a víno od Wine Door Clubu by ti doručovali priamo domov. A to rovno tri fľaše. Nie však hocijaké, ale vybraté someliérom. Navyše máš garanciu, že ti nikdy nepríde to isté víno. Stačí si akurát vybrať konkrétny typ selekcie a popritom si ešte zvolíš frekvenciu dodávania. Vínne predplatné je limitované a do konca októbra si môže členstvo zakúpiť 20 nových klientov.

Už aj Slováci sú na vínne predplatné pripravení

Za celým projektom stojí marketingový stratég Juraj Kadlec. Čo ho vlastne k vzniku služby viedlo? „Mám vlastnú marketingovú agentúru, ale túžil som po biznise, ktorý bude pracovať s fyzickými produktmi. Po pármesačnom skúmaní som sa dopracoval k myšlienke Wine Door Clubu. Vždy som chcel piť kvalitné vína a nemal som problém si za ne priplatiť. Vo výbere som sa však nevedel zorientovať a chýbala mi motivácia tráviť tým hodiny času. Radšej som sa zdôveril niekomu, kto sa v tom vyzná.“

Vínne predplatné je v zahraničí úplne bežné, no u nás ešte nič podobné neexistovalo. „Predtým ako som sa do toho pustil, hovoril som o tom asi s 30 ľuďmi, od ktorých som mal veľmi dobrú spätnú väzbu. Aj oni mi pomohli vyformovať službu do tej podoby, v ktorej je teraz. Povedal som si, že slovenský spotrebiteľ je už na našu službu pripravený,“ dodal.

Wine Door Club.
Zdroj: Wine Door Club

Level servisu, aký inde nedostaneš

K dispozícii síce máš klasické vínotéky, e-shopy, alebo si víno môžeš kúpiť v obchodoch, ale vínne predplatné využíva prepracovaný servis, ktorý službe dodáva úplne iný rozmer. Výhodou je, že nemusíš mať žiadne starosti s výberom a môžeš sa spoľahnúť na profesionálneho someliéra. Ku každej selekcii od neho dostaneš aj informácie o doručených vínach. „Za mnohými z nich je unikátny príbeh, ktorý dýcha históriou a jeho pitím sa pri zapojení kúska fantázie a zmyslov prenesieš až do viníc, odkiaľ pochádzajú,“ povedal Juraj Kadlec.

Zákazníkovi víno vždy príde v špeciálnych škatuliach s originálnym brandom. „Videl som, ako sú vína balené v e-shopoch, a presne preto som investoval veľa do toho, aby boli naše balenia na štandardne vysokej úrovni. Aj na rozbaľovanie vína máme vďaka tomu veľmi dobré ohlasy.“ V žiadnom prípade ti však nepríde to víno, ktoré si už raz dostal. Máš tak stály prístup k rozmanitým kvalitným a chutným vínam.

Členstvo vo Wine Door Clube máš navyše bez viazanosti a doručenie kuriérom je pre každého člena úplne zadarmo. A komu je určené? „Je pre objaviteľov nových chutí. Pokiaľ máš rád kvalitné a raritné vína, ktoré len tak niekde nekúpiš, si na správnom mieste. My totiž veríme, že cesta ku kvalitnému vínu by mala byť jednoduchá a bez zbytočnej pretvárky. Preto na teba nehodíme ponuku tisícok vín,“ pomenoval filozofiu služby Juraj Kadlec.

Wine Door Club.
Zdroj: Wine Door Club

Vína z celého sveta, ale vždy aj jedno slovenské

Vína v jednotlivých selekciách pochádzajú z celého sveta. „Našim členom sme ich už stihli dodať z Uruguaja, Talianska, Portugalska, USA, Francúzska, Nového Zélandu, Čile, zo Španielska a z mnohých ďalších krajín,“ hovorí someliér Erik Dorušinec.

Slovenské vína sa však môžu porovnávať s tými zahraničnými. Ich kvalitu si uvedomujú taktiež vo Wine Door Clube, ktorý podporuje aj lokálnych vinárov. Ku každej selekcii preto dostaneš jedno víno s označením Made in Slovakia. „Vo víne sú Slováci veľkí lokálpatrioti a vieme, že chcú piť a objavovať domáce vína od menších aj väčších výrobcov. Veľmi radi podporujeme našu slovenskú výrobu,“ dodal. „Myslím si, že aj o tom by mal byť biznis,“ dopĺňa ho Juraj Kadlec.

Zároveň priznal, že slovenské víno nie je vo svete príliš známe. „Napriek tomu vždy keď som ho dal ochutnať zahraničným hosťom, boli nesmierne prekvapení. Našou doménou sú najmä ružové vína, ktoré získavajú po celom svete prvé miesta na prestížnych súťažiach. Dovolím si povedať, že z hrozna, ktoré je vhodné do našich podmienok, vieme spraviť lepšie a kvalitnejšie víno ako v zahraničí.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wine Door Club (@winedoorclub),

Podľa čoho ti someliér vyberá víno?

Erik Dorušinec prezradil, ako celý proces výberu prebieha a čo všetko musí víno spĺňať. „Vyberáme ho na základe odrody, krajiny, z ktorej pochádza, ceny, kvality, sympatie či veľkosti fľaše. Dôležitá je pre nás aj komunikácia s dodávateľom, ktorý nám vie po známosti odporučiť, čo sa podľa neho oplatí a čo nie, povie nám novinky či zaujímavosti. Keďže má priamo kontakt na vinára, informácie získavame z prvej ruky,“ hovorí. „Vína, ktoré posielame našim členom, máme preddegustované, a preto vieme, že stoja za ochutnanie. Zároveň sa im snažíme ukázať moderné aj tradičné metódy výroby vína. Takto im chceme priblížiť rôznorodosť vínneho sveta.“

Okrem toho je dôležité aj to, čo chce someliér na daný mesiac v selekciách kombinovať. „Cieľom je, aby naše vína boli odlišné a perfektne sadli do celého konceptu boxu. Napríklad Chardonnay vyrobené metódou sur lie, ktorá pridáva vínu nezabudnuteľnú maslovo-brioškovú arómu – takéto víno kombinujeme s niečím ľahším, ako je mladý a svieži rakúsky Grüner Veltliner, a nakoniec zakomponujeme autentickú Peseckú leánku spod vulkánu. Ide hlavne o rozmanitosť. Rovnako sa snažíme predstaviť ľuďom aj šumivé vína. Nie všetko, čo má bublinky, je Prosecco či šampanské. Aj tu je veľa druhov, štýlov a metód výroby. Každá je niečím zaujímavá a vie ponúknuť okrem bubliniek aj poriadny zážitok,“ priblížil na záver.

VIAC O VÍNNOM PREDPLATNOM

Wine Door Club.
Zdroj: Wine Door Club

Advertoriál pripravený v spolupráci s Wine Door Club.

Zdroj: Hashtag/Advertoriál
Odporúčame