10 najzaujímavejších profesií sveta: Nudí vás vaša práca? Skúste nasledujúce povolania

unsplash.com

#A čím by si chcel byť, keď raz vyrastieš? Na túto otázku si spomína zrejme každý z nás. Stretávali sme sa s ňou odmalička a jednotlivé odpovede nás potom ovplyvnili i pri výbere škôl. Niekomu sa ich detské sny splnili a dnes majú vysnívanú prácu. Iní majú prácu, ktorá ich vôbec nenapĺňa a nevidia v nej svoj ďalší kariérny rast.

No a potom je tu aj skupina ľudí, ktorá zrejme o svojej práci nikdy nesnívala, ale keď povedia, čo robia, ostatní iba otvárajú ústa. Pozrite sa na rebríček zaujímavých povolaní, ktoré naozaj existujú. Chceli by ste niečo z toho robiť aj vy?

1. Popolový umelec

Samotný názov veľa nenapovie, ale keď vám priblížime bližšie o čo ide, naskočí vám husia koža. Istá spoločnosť zamestnáva umelcov, ktorí majú na starosti urobiť portrét z popola mŕtvych, čiže spopolnených – ľudí. Bŕŕŕ.

2. Hádač pohlavia

Úlohou človeka, ktorý pracuje ako hádač pohlavia alebo tiež kurací sexer, je rozlíšiť pohlavie pri malých kuriatkach. Táto profesia sa využíva vo veľkochove.

3. Testovač tobogánov

Na svete existuje niekto, kto nemusí čakať v lete na kúpalisku v dlhých radoch. Ak by sme to mali poopraviť, on sa zrejme na také klasické kúpaliská, ako ich poznáme my zo slovenských miest, ani nedostane. Pracovnou náplňou je skúšať tobogány od výmyslu sveta. Hodnotí sa ich bezpečnosť, rýchlosť, atraktivita a iné.

pixabay.com

4. Profesionálny trúchlič

Dokázali by ste sa rozplakať na povel? Presne to má za úlohu profesionálny trúchlič. Toto povolanie je rozšírené najmä v Afrike alebo Ázií. Profesionálneho trúchliča si najímajú ľudia, aby prišiel na ich pohreb, alebo pohreb niekoho známeho. Je to stávka na istotu, keďže aspoň niekto za vami vyroní po smrti slzu.

5. Lovec bicyklov

Hobby rybárstva sa posunulo na úplne inú úroveň. Človek v tejto profesii má za úlohu vyťahovať bicykle, ktoré spadli do rieky. Táto práca je obzvlášť žiadaná v Amsterdame, kde je azda najväčšia koncentrácia bicyklov na svete.

Pixabay

6. Dezodorantista

Fuj, fuj a ešte raz fuj. Verte nám, že nikdy by ste nechceli pracovať ako testovač dezodorantov. Predstavte si, že musíte ovoniavať pazuchy (i tie spotené samozrejme), na ktoré je nanesený dezodorant. Hodnotíte, ako rýchlo začal pôsobiť, či je dostatočne silný a iné atribúty, z ktorých sa nám už teraz dvíha žalúdok.

Akých ľudí stretávame na pracovných pohovoroch? Ak sa medzi nimi nájdete, robíte niečo zle

7. Správca ostrova

Takouto profesiou sa môže pochváliť istý Ben Southall, ktorý žil a pracoval na Hamiltonskom ostrove v Austrálii. Jeho úlohou bolo spoznávať ostrov, objavovať rôzne zákutia, potápať sa, stretávať sa s ľuďmi a užívať si počasie. Za toto dostal kráľovský plat – uvádza sa 91 500€ za 6 mesiacov.

unsplash.com

8. Fotograf pre Google Maps

Aj vám už neraz pomohli fotografie z Google Maps, pomocou ktorých ste sa mohli jednoduchšie zorientovať? Tie ale musel niekto zachytiť. Vo väčšine prípadov sa to robí z auta, ale čo s takými miestami, kam sa auto nedostane? Na rad prichádza cyklistický fotograf, ktorý má na svojom „presúvadle“ pripevnených niekoľko kamier a dokumentuje tak rôzne historické pamiatky.

9. Testovač vína

Máte radi víno? Táto práca by bola potom práve pre vás. Vo svete existuje povolanie, ktoré sa zaoberá testovaním vína. Nemýľte si to s opíjaním sa, táto práca je vcelku náročná. Správne zhodnotiť farbu, chuť, odporučiť k čomu sa hodí a nakoniec piť alkohol i vtedy, keď vám nechutí nie je až také super. Podobne sú na tom napríklad i testeri sladkostí.

Commandaria

10. Krotiteľ kačíc

V dnešnej dobre je hotelierstvo na vysokej úrovni a každý hotel sa snaží prilákať čo najviac klientov. Majiteľ istého hotela prišiel s nápadom urobiť tzv. kačacie jazero, aby mohli hostia obdivovať krásne kačice a zároveň videli niečo nové. Nerátal však s tým, že to nebude až také jednoduché a kačičky nebudú iba poslušne plávať vo vode. Úloha bola jasná, najať krotiteľa kačíc, ktorý by ich vycvičil.

Tomu sa vraví práca snov: Hraním sa so stavebnicou Lego môžete ročne zarobiť až 30-tisíc eur

Odporúčame