Hudobný film roka či nový seriál v hlavnej úlohe s Dr. Houseom: HBO na február pripravilo množstvo skvelých projektov

Avenue 5. Zdroj: HBO

#HBO ešte stále hľadá svoj veľký hit. Po Game of Thrones sme sa dočkali skvelej minisérie Chernobyl, no následne na to žiadneho veľké projektu, ktorý by dokázal osloviť masy. Nie je to ale rozhodne o tom, že by išli kvalitou dole, to určite nie. Ešte aj His Dark Materials dokázalo veľmi milo prekvapiť, len divákov nebolo toľko, koľko by si asi tvorcovia priali.

HBO sa naplno pripravuje na rok 2020: Toto VIDEO ti ukáže, na aké filmové a seriálové pecky sa môžeš tešiť

Vo februári sa na HBO dočkáme hneď niekoľkých zaujímavých projektov, ktoré budú cieliť na titul nového veľkého hitu. Okrem toho samozrejme nebude chýbať ani množstvo skvelých filmov, ktoré si budeš môcť vychutnať na televíznej obrazovke vôbec po prvýkrát.

Rocketman (nedeľa 9. február o 20:00)

Epický muzikál zachytáva zlomové okamihy v živote Eltona Johna a úžasnú cestu spevákovej premeny z nesmelého začínajúceho klaviristu Reginalda Dwighta v extravagantnú svetovú superstar. Inšpiratívny filmový portrét, ktorý sa odohráva sa na pozadí Eltonových najväčších hitov v hviezdnom podaní Tarona Egertona, rozpráva univerzálny príbeh o tom, ako sa z obézneho chlapca z malého mesta stala osobnosť popkultúry.

RECENZIA Zopakoval úspech Bohemian Rhapsody? Rocketman je nádhernou sondou do života Eltona Johna

Jamie Bell je v úlohe Eltonovho dlhoročného textára a skladateľského partnera Bernieho Taupina, Richard Madden ako Eltonov prvý manažér John Reid a Bryce Dallas Howard ako Eltonova matka. Kritici vyzdvihli, že na rozdiel od Singerovej vypulírovanej Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym a Queen sa Eltonov životopis nebál kontroverzií.

Avenue 5 (od 3. februára vždy v pondelok nová časť, prvá už teraz na HBO GO)

Vesmírna komédia scenáristu a výkonného producenta Armanda Iannucciho (Viceprezidentka) sa zaoberá vesmírnou turistikou a je zasadená do štyridsať rokov vzdialenej budúcnosti, kedy slnečná sústava leží každému pri nohách. Kapitán vesmírnej výletnej lodi Avenue 5 – Ryan Clark (Hugh Laurie, najznámejší ako Dr. House) je zdvorilý, navonok sebaistý, vyrovnaný a sympatický, v každej kríze sa na neho môžete spoľahnúť.

Ďalej sa stretnete s Hermanom Juddom (hrá ho Josh Gad), miliardárom stojacim za Avenue 5 aj za celým impériom Judd zahŕňajúcim hotely, fitness kluby a vesmírny turizmus. Zach Woods sa predstavuje v úlohe šéfa oddelenia vzťahov so zákazníkmi Matta Spencera, Nikki Amuka-Bird je Rav Mulcair, vedúcou Juddovho strediska vesmírnych letov na Zemi.

Stockholm (nedeľa 16. február o 20:00)

Táto krimi kanadského producenta a režiséra opisuje skutočné udalosti roku 1973, kedy bola za absurdných okolností prepadnutá Centrálna banka v Štokholme. Lars Nyström chce za prepustenie zajatcov vymeniť svojho parťáka Gunnara, ktorý je vo väzení. Medzi rukojemníkmi je aj vydatá úradníčka a matka dvoch detí Bianca.

Rokovania s políciou a dokonca aj so samotným premiérom však ostanú na mŕtvom bode a hodiny čakania sa preťahujú na dni. Lars sa rukojemníkom striedavo vyhráža a dbá o ich blaho a bezpečie. Tak medzi nimi, obzvlášť medzi Larsom a Biancou, vznikne zvláštny vzťah, ktorý neskôr vojde do všeobecného povedomia ako psychologický fenomén (zvaný štokholmský syndróm).

McMilióny (od 6. februára vždy vo štvrtok nová časť)

Šesťdielny americký dokumentárny seriál zachytáva neuveriteľný príbeh bývalého policajta, ktorý zmanipuloval hru Monopoly v spoločnosti McDonald’s. Počas desiatich rokov namiesto stráženia bezpečnosti, čo mal v popise práce, ukradol milióny dolárov a vybudoval obrovskú sieť komplicov naprieč Spojenými štátmi.

Ray Kroc: Muž s českými koreňmi, ktorý kúpil od McDonaldovcov reštauráciu a vybudoval najväčšiu sieť fast-foodov na svete

Dokument čerpá z exkluzívnych bezprostredných svedectiev a archívnych záberov, na ktorých vypovedajú agenti FBI, ktorí rozsiahly podvod odhalili, podvedení vrcholní manažéri McDonald’s, právnici zaoberajúci sa prípadom a páchatelia aj výhercovia, ktorí sa na tejto zložitej machinácii obohatili.

Outsider (3. február dve epizódy, každý pondelok nová časť)

Desať dielny seriál Outsider, inšpirovaný rovnomenným bestselerovým románom Stephena Kinga, sleduje policajného detektíva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), ktorý sa pustí do vyšetrovania vraždy jedenásťročného Frankieho Petersona, ktorého zohyzdenie telo bolo nájdené v lesoch Georgie.

Tajomné okolnosti obklopujúce tento desivý zločin prinútia Ralpha, stále trúchliaceho nad nedávnou smrťou vlastného syna, aby do prípadu zapojil netradičnú súkromnú vyšetrovateľku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Dúfa, že jej nadprirodzené schopnosti pomôžu vysvetliť nevysvetliteľné.

Zdroj: HBO, Tlačová správa, csfd.cz
Odporúčame