HBO v decembri vytasí poriadnu nálož filmov: Môžeš sa tešiť na Avengers: Engame aj kompletného Harryho Pottera

Avengers: Endgame. Zdroj: Disney/Marvel Entertainment

#December. Ráno musíš škriabať okná na aute, v práci sa tešíš na vianočné prémie, doma upratuješ a ešte aj v škole sa ti už pomaly začína skúškové. Jednoducho sviatočná idylka. Popri nakupovaní vianočných darčekov na poslednú chvíľu si môžeš čas spríjemniť napríklad aj pri HBO a jeho službe HBO GO. Čaká ťa totiž veľké množstvo skvelých seriálov a filmov. Veď úprimne, kto by odmietol kompletného Harryho Pottera?

Avengers: Endgame (22. decembra)

Štvrté pokračovanie série Avengers je vyvrcholením dvadsiatich dvoch vzájomne prepojených filmov štúdia Marvel. V príbehu o priateľstve a tímovej práci hrdinovia od Iron Mana cez Hulka po Thora, a to bez ohľadu na rozdiely medzi sebou pochopia, ako krehká je naša realita. Jej zachovanie vyžaduje obete. Snímke Avengers: Endgame mimochodom stačilo len niečo cez tri mesiace od premiéry k tomu, aby sa stal vôbec najvýnosnejším filmom histórie a ukončil tak desaťročné kraľovanie Avatara.

VIDEO Chyba, ktorá ušla aj zarytému fanúšikovi: Táto postava je v jednej scéne Avengers: Endgame hneď dvakrát

Dumbo (1. december)

Majiteľ cirkusu Max Medici (Danny DeVito) poverí bývalú hviezdu Holta Farrier (Colin Farrell) a jeho deti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby sa starali o novorodeného slona, ktorý je svojimi obrovskými ušami na smiech publiku v upadajúcom cirkuse. Ale potom, čo sa zistí, že Dumbo vie lietať, zažíva cirkus neuveriteľný návrat. Zároveň sa o Dumba veľmi zaujíma podnikateľ V.A. Vandevere (Michael Keaton), ktorý angažuje „podivného tlstokožca“ pre svoj najnovší zábavný podnik Dreamland.

Dumbo stúpa na vrchol slávy vďaka spoločným vystúpeniam s očarujúcou a okázalou kráľovnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Čoskoro však Holt Farrier zisťuje, že pod nablýskaným povrchom zábavného podniku Dreamland, sa skrýva nejedno temné tajomstvo.

Zranené srdcia (8. december)

Povojnové Nemecko v roku 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) prichádza do ruín rozbombardovaného Hamburgu, aby sa stretla s manželom Lewisom (Jason Clarke), britským plukovníkom povereným obnovou zničeného mesta. Keď sa vydajú do nového domova, je Rachael nepríjemne prekvapená Lewisovým nečakaným rozhodnutím – dom budú zdieľať s jeho predchádzajúcim nemeckým vlastníkom, nemeckým vdovcom (Alexander Skarsgård) a jeho dcérkou. V napätej atmosfére pôvodné odmietanie a zármutok vystrieda vášeň a zrada.

Wataha (3. séria, 6. december – každý piatok nová epizóda)

Na hraniciach v Bukovských vrchoch nikdy nie je pokoj – trosky organizovanej zločineckej skupiny nahrádzajú noví hráči. Tretia séria najsledovanejšieho poľského seriálu sa vracia na HBO. Príslušníci pohraničnej stráže zadržia dvoch migrantov utekajúcich z Poľska na Ukrajinu. Rebrow je im v pätách, náhodou narazí na miesto činu. Poľskom otrasie prípad násilnej vraždy.

Markowski začne vyšetrovanie, Rebrow žiada o pomoc Doboszovou, ktorej kariéra vo Varšave strmo stúpa. Rebrow opäť bude pred ťažkým rozhodnutím. Je síce zas príslušníkom pohraničnej stráže, ale minulosť ho prenasleduje – mnohí ho stále považujú za podozrivého, ktorý sa pohybuje na hranici zákona. A na radare sa objaví aj Tatiana Barkov, nová šéfka ukrajinských pašerákov.

Bez vedomia

Seriál už nájdeš celý na HBO GO, no pokiaľ más doma len samostatnú stanicu HBO v televízore, jeho vyvrcholenia sa dočkáš 15. decembra. Bez vedomia je šesťdielna špionážna miniséria odohrávajúca sa v totalitnom Československu v predvečer revolučných udalostí roku 1989. Sovietske impérium vo východnej Európe znateľne slabne. Demokratizačné zmeny v Maďarsku a Poľsku už odštartovali, a aj v NDR to začína vrieť. Manželia Mária a Viktor veria, že niečo sa čoskoro musí konečne stať aj v Prahe. Preto sa po dvanástich rokoch rozhodnú vrátiť z londýnskeho exilu domov. Čoskoro sa bohužiaľ ukazuje, že Československo ich domovom už dávno nie je.

VIDEO November ´89 tak, ako si ho ešte nevidel: HBO už zajtra uvedie novú chválenú minisériu s názvom Bez Vedomia

Kompletná sága o Harry Potterovi

Soboty a nedele budú patriť najznámejšiemu čarodejníckemu filmovému svetu. Vychutnať si tak budeš môcť všetky snímky o Harry Potterovi a k tomu všetkému nebude chýbať ani premiéra dvojice prequelových filmov s názvom Fantastické zvery. Posledné dva menované uvidíš ako jediné v primetime (20:00), konkrétne 28. a 29. decembra.

Okrem toho však na HBO pokračuje seriál His Dark Materials či Watchmen. Aby toho nebolo málo, tešiť sa môžeš aj na filmy, ako Šialene bohatí Aziati, Claire Darling či premiéru seriálu Handmaid’s Tale. Výber je samozrejme len a len na tebe. Najdôležitejšie však je, že rozhodne je z čoho počas sviatkov vyberať. Na čo sa najviac tešíš ty? 

Zdroj: HBO, Tlačová správa, csfd.cz
Odporúčame