Z tej váhy sa ti zatočí hlava: Hviezdny The Mountain z Game of Thrones pokoril svetový rekord v mŕtvom ťahu

Strongman Haftor Bjornsson

Najprv pokoril svetový rekord v mŕtvom ťahu, teraz sa chystá do ringu. Zdroj: Wikimedia commons/ Paula R. Lively

#Hafthor Bjornsson alebo inak The Mountain je obľúbencom zo série Game of Thrones, ktorý sa však mimo herectva venuje športu. Ako strongman sa už zúčastnil nejednej súťaže silákov, kde si porovnával sily s tými najlepšími a dnes ho mnohí považujú za špičku v tomto športe. Na konte má viacero titulov z vrcholných podujatí ako Arnold Strongman Classic alebo World´s Strongest Man. Ťahať ťažké váhy a prenášať mohutné kamene mu teda nie je cudzie. Práve o tom sa mohli fanúšikovia presvedčiť aj pri pokuse o svetový rekord v mŕtvom ťahu.

The Mountain už niekoľko týždňov celú svoju športovú prípravu venoval práve jedinému ťahu, ktorého cieľom bolo pokoriť svetový rekord. Ten dovtedy držal Eddie Hall, víťaz súťaže World´s Strongest Man 2017, ktorý potiahol presne pol tony. Bjornssonovým cieľom teda bolo potiahnuť 501 kíl, no viackrát spomínal aj métu 520kg.

Prípravu na tento ťah sprevádzalo aj mnoho kontroverzie, keďže svetový rekord sa udial v domácom fitku Hafthora. Najväčším oponentom hviezdy z Hry o tróny bol práve vtedajší držiteľ rekordu Eddie Hall. Pri odkazovaní cez sociálne siete viackrát odznelo to, že skutočný rekord by mal padnúť v súťaži, nie s kotúčmi, ktoré si Hafthor vyberie. Celý pokus o zdvihnutie svetového rekordu v mŕtvom ťahu bol napokon odvysielaný naživo na YouTube. Vyzerá to však, že spor Hafthora len „vyhecoval“ a o to viac chcel rekord pokoriť. Celkovo absolvoval tri pokusy s činkou vážiacou 420kg, 465kg a napokon s 501 kilogramami. A ako to dopadlo? Rekord bol s dávkou ľahkosti naozaj pokorený!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame