Túžiš byť superhrdinom? Podľa výskumu to dokáže každý, začni pracovať na superschopnostiach hneď

Vedci skúmali ľudské telá a ich silu, vďaka čomu odhalili zaujímavé novinky (Zdroj: Freepik/kues1)

#Všetci sme sa v detstve hrali na superhrdinov. Ak si si aj ty predstavoval, aké by to bolo mať silu ako Hulk či schopnosti Spidermana, nemusíš sa za to hanbiť. To, o čom sa ti v detstve snívalo, by mohlo byť teraz realitou. Vedci skúmali ľudské telá a ich silu, vďaka čomu odhalili zaujímavé novinky. Niektorí ľudia majú údajne predpoklady na silu superhrdinu!

Za všetkým hľadaj genetiku

Podľa najnovších zistení by si mohol mať pokojne aj ty potenciál na to, aby si sa stal superhrdinom. Určite však nepočítaj s laserovým videním, gigantickou výškou či inými nereálnymi schopnosťami. Podľa zistení vedcov by si sa mal zamerať skôr na svoj mozog, ktorý má na starosti väčšinu možných super hrdinských predpokladov.

Vo väčšine prípadov zohráva hlavnú úlohu genetika. Nadľudské športové výkony či odvaha istého horolezca, Alexa Honnolda, ktorý dokáže zdolať vysoké vrcholy bez istenia, sú len zlomok toho, čo očarilo ľudstvo a dalo mu nádej v to, že každý je výnimočný.

Neporaziteľný horolezec

Ešte v roku 2016 sa, spomínaný horolezec Honnold, zúčastnil vedeckej analýzy. Sledovali jeho mozog prostredníctvom magnetickej rezonancie, ktorá merala aktivitu jeho neurónov. Test prebiehal prostredníctvom premietania obrázkov, ktoré by mohli spustiť reakciu strachu.

Jeho mozog však na tieto zábery nereagoval. A to aj napriek tomu, že u neho neodhalili žiadnu fyzickú odlišnosť od mozgu bežného smrteľníka. Dalo by sa teda povedať, že horolezec nevie, čo je to strach. Medicínske vysvetlenie pre tento jav je jednoduché – absolvoval toľko stresových situácií, že si jeho mozog vybudoval odolnosť, čo by mohlo pomáhať aj iným ľuďom, napríklad v boji s fóbiami.

Vodní ľudia

Honnold ani zďaleka nie je jediný. Je známy ďalší prípad „príbuzných Aquamana“, ktorí sa doslova zžili s oceánom. Príslušníci kmeňu Bajau dokážu vydržať pod vodou až 13 minút bez akejkoľvek potápačskej výstroje. Nech to znie akokoľvek bizarne či nebezpečne, ich gény si po storočiach života na vode zvyklo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hyperaktivita nepatrí iba k modernej dobe: Neposedný bol už pračlovek, vedci odhalili zaujímavé fakty

Podľa vedcov ide o vyvinutú genetickú výhodu, vďaka ktorej dokáže ich telo lepšie hospodáriť s kyslíkom. Dôsledným skúmaním sa však prišlo na to, že títo „vodní ľudia“ majú oproti bežnému človeku jednu deformáciu – ich slezina je o čosi väčšia než tá tvoja, vďaka čomu majú viac okysličenú krv. To im vytvára rezervu kyslíku v krvi, vďaka ktorej majú super schopnosť dlhého potápania.

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame