FOTO Vyzerá ako z rozprávky: Vychutnajte si čarovnú atmosféru jedného z najkrajších slovenských zámkov

#Patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám u nás. Bojnický zámok v sebe spája tajomnosť, romantiku aj bohatú históriu. Ako napovedá názov, nachádza sa na okraji mesta Bojnice, no je viditeľný z väčšej časti horného Ponitria.

Prvé hradisko na mieste dnešného zámku stálo už v 12. storočí a bolo z dreva. Neskôr začal zámok rozkvitať za čias Matúša Čáka a následne Jána Korvína, nemanželského syna kráľa Mateja Korvína. Počas stáročí prešiel tiež do rúk Turzovcov a Pálfyovcov. Špecíalne prví menovaní prispeli k výraznému rozšíreniu zámku.

Zaujímavosťou je, že tesne pred druhou svetovou vojnou sa zámok dostal do vlastníctva známej obuvníckej rodiny Baťovcov, prišli oň však počas zoštátňovania. V 50. rokoch 20. storočia vyhorel, pamiatku však kompletne obnovili a aj preto ju dnes poznáme tak, ako ju poznáme. Od 70. rokov je Bojnický zámok Národnou kultúrnou pamiatkou. Oprávnene.

Dnes sú Bojnice známe aj kvôli ZOO, rozprávkovému zámku a tiež festivalu strašidiel, ktorý sa na ňom každoročne koná. Ešte predtým, než sa tam vyberiete, vychutnajte si zábery tohto historického skvostu.

https://www.instagram.com/p/BV7P4nOFYOp/?tagged=bojnickyzamok

https://www.instagram.com/p/BT3jNgEjAH7/?tagged=bojnickyzamok

Odporúčame